Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Łatwiejsza adaptacja Office 365 dla małych i ...

Łatwiejsza adaptacja Office 365 dla małych i średnich firm

Subskrybowany model licencjonowania Office staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, szczególnie w sektorze biznesowym. Szacuje się, że do roku 2017 wartość sektora publicznych usług informatycznych w chmurze sięgnie 108 mld dolarów. W minionym kwartale Microsoft odnotował o 70% wyższe dochody z Office 365, a z usługi zaczęło korzystać (lub przedłużyło plany) 20,6 mln nowych subskrybentów. Pod koniec ubiegłego roku firma wprowadziła kilka nowych planów, z których mogą skorzystać małe i średnie firmy (SMBs). Na tym nie koniec. Od teraz znacznie łatwiej będzie wdrożyć Office 365 na wielu stanowiskach i przygotować swoich klientów do pracy.

Klienci subskrybujący Office 365 dla 50-149 stanowisk w planach Small Business, mogą skorzystać teraz z usługi FastTrack, dostępnej wcześniej jedynie dla minimum 150 stanowisk. "Usługa FastTrack pomaga klientom w poczynieniu pierwszych kroków przez przygotowanie wersji próbnej usług Office 365 i Enterprise Mobility Suite (EMS) gotowej do przekształcenia w wersję produkcyjną, próbne subskrypcje, laboratoryjne środowiska wdrożeniowe, wstępnie wypełnione zasoby szkoleniowe dla klienta, scenariusze biznesowe i szablony. Wersję próbne można łatwo skalować w celu umożliwienia szerokiego korzystania przez klientów" - tłumaczy Microsoft. FastTrack oferuje zasoby i ekspertów, którzy zdalnie asystują w implementacji Office 365 i migracji użytkowników.

Office 365

Jak dodaje Microsoft, "usługę FastTrack kupuje się wraz z usługa Office 365 lub EMS. Świadczą ją zdalnie eksperci Microsoft w celu zagwarantowania, że usługa jest gotowa do użytku. Usługa, jako wartość dodana dla klientów lub preferowanych partnerów, umożliwia uzyskanie pomocy w całym cyklu obsługi klienta, od planowania po zdalne wprowadzenie i wdrożenie. Usługa FastTrack zapewnia zdalną pomoc klientom lub preferowanym partnerom przygotowującym się do korzystania z usługi Office 365. Pomoc w adaptacji obejmuje ocenę infrastruktury za pośrednictwem zautomatyzowanych sprawdzeń i konfiguracji, przygotowanie użytkowników, synchronizację tożsamości, przepływ poczty oraz aktywację kluczowych usług. w tym migrację poczty dla klientów usługi Office 365. Jeśli infrastruktura klienta wymaga modyfikacji, eksperci ds. adaptacji będą współpracować z partnerem przy udzielaniu wsparcia klientowi w trakcie przejścia do korzystania z usługi".

Na koniec firma przytacza dane liczbowe. Z usługi Office 365 korzysta 60 mln ludzi, a 50 000 małych i średnich firm rozpoczyna subskrypcję każdego miesiąca. Microsoft zachęca też do darmowego wypróbowania Office 365 Business Premium. Więcej informacji na temat usługi Microsoft FastTrack znajdziemy na stronie Microsoft Partner Network.

Krzysztof Sulikowski
2 lutego 2016, 14:30
1 988
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 lutego 2016, 14:30
1 988
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.