Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aktualizacja do Windows 10 zmienia status z o...

Aktualizacja do Windows 10 zmienia status z opcjonalnej na zalecaną

W ostatni piątek minęło pół roku od premiery Windows 10, a drugie tyle pozostało do końca trwania oferty darmowej aktualizacji. Według oficjalnych danych skorzystano z niej ponad 200 milionów razy, a system zajął drugą (lub według niektórych źródeł trzecią) pozycję w swojej kategorii. Microsoft używał już różnych metod, by zachęcić (czasem wręcz nachalnie) użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 do przesiadki na nowy system. Teraz firma znalazła nowy sposób, polegający na zmianie oznaczenia kluczowej aktualizacji.

Jak donosi portal ZDNet.com, Microsoft rozpoczyna oznaczanie aktualizacji do Windows 10 jako "zalecaną" w usłudze Windows Update dla Windows 7 i Windows 8.X. "Zgodnie z naszą listopadową zapowiedzią na Blogu Windows zobowiązujemy się do ułatwienia naszym klientom aktualizację z Windows 7 i Windows 8.1 do Windows 10. Zaktualizowaliśmy dziś doświadczenie upgrade'u, by pomóc naszym klientom, którzy wcześniej zarezerwowali swoją aktualizację, w wyznaczeniu czasu jej dokonania" - tłumaczy rzecznik Microsoft. Z pozoru powyższe oświadczenie nie wnosi niczego nowego, ale w rzeczywistości chodzi o utratę statusu "opcjonalnej" przez aktualizację do Windows 10.

Roczny okres, w którym obowiązuje oferta darmowego upgrade'u, Microsoft podzielił na trzy fazy. Pierwsza z nich to faza "rezerwacji", w których użytkownicy mogli aktywnie zarezerwować kopię systemu. Faza została zakończona w listopadzie 2015 roku i zastąpiona fazą "opcjonalną". Ta właśnie dobiegła końca. Odtąd nowy system jest "rekomendowany". Nie o słowa tu jednak chodzi. Każda "zalecana" aktualizacja w Windows Update pobiera się automatycznie, jeśli użytkownik wybrał taki sposób ich pozyskiwania. W przypadku Windows 10 proces pobierania aktualizacji rozpocznie się automatycznie, ale ostateczna decyzja o instalacji nowego systemu będzie należeć do użytkownika.

Jeżeli nie chcemy, by Windows Update automatycznie pobierał pliki wymagane do instalacji Windows 10, powinniśmy odznaczyć opcje "Zainstaluj aktualizacje automatycznie" lub "Pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je zainstalować" oraz "Udostępnij zalecane aktualizacje tak samo, jak otrzymuję ważne aktualizacje". Najlepszym wówczas rozwiązaniem będzie takie, jak widać na zrzucie ekranu powyżej.

Krzysztof Sulikowski
2 lutego 2016, 01:21
3 695
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 lutego 2016, 01:21
3 695
OdsłonyKomentarze

A co z firmami mającymi kilkaset maszyn pod kontrola Windows 7. Ich specjalistyczne oprogramowanie często nie działa prawidłowo na Windows 10. Szykują się wielomilionowe odszkodowania za przestoje produkcyjne
cd, 3 lutego 2016, 18:08
Wolę Windows 7 Home Premium w obecnym niż przesiąść na coś co nie spełnia kryterii komfortu przy komputerze, w nowym to już będę skażany na Windows 10 tyle że Home.
Roman Drobniewski, 4 lutego 2016, 00:16
Mam w użytkowaniu już kilka komputerów. Na trzech mam Win10. Nie jest źle, lecz myślałem, że będzie lepiej! Najgorzej jest ze wsparciem. Mam propozycję przejścia na 10-tkę na komputerze mobilnym lecz gdy chcę znaleźć jak to wykonać - dysk pojemności 1GB - to nigdzie nie mogę znaleźć - cokolwiek na ten temat!!!
Stanlas, 7 lutego 2016, 21:01
Windows 10 trzeba dopracować U mnie nie działa tuner telewizyjny usb DVB-T stick W laptopie Toshiba nie działa czytnik kart SD kiepsko chodzi też klawiatura i mysz bezprzewodowa . Ponadto wiele dobrych programów nie działa a odtwarzacze windowsowe nie radzą sobie z wieloma różnymi kodekami oraz z dużą ilością plików . To chyba dość dużo usterek jak na nowy sprzęt i nowego windowsa . Ponadto zżera on internet i aby korzystać z internetu w pełni musiałem wyłączyć pewne funkcje 10 . Pomimo to jest to jeden z lepszych windowsów i mam nadzieję że usterki zostaną usunięte
Andi, 8 lutego 2016, 21:09
Powiem wam jeszcze że moja 20 miesięczna córeczka doskonale sobie radzi z Androidem a nie lubi Windowsa . Android jest tak łatwy w obsłudze i to chyba do niego należy przyszłość bo dziecko wychowane na ąndroidzie przy nim zostanie W windowsie 8 była katastrofą i jeśli microsoft coś nie zrobi ostatecznie może stracić rynek
Andi, 8 lutego 2016, 21:18
Jak Twoje dziecko mające zaledwie 20 miesięcy jest uczone od kurdupla obsługi telefonu a nie np mówienia albo pisania to współczuję... Kto będzie na moją emeryturę zapitalał ? :/
@Andi, 10 lutego 2016, 01:58

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.