Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: zmodyfikowany obraz builda 11103 ...

Windows 10: zmodyfikowany obraz builda 11103 w sieci

Pamiętacie jeszcze, jak o nowościach w Windows 10 można było dowiedzieć się z wyciekłych buildów lub zrzutów ekranu? Wydaje się, że czasy te dawno minęły, bowiem Microsoft dostarcza ostatnio nowe buildy Insider Preview tak szybko, jak to możliwe (co ma swoje wady i zalety). Dziś możemy niejako zaliczyć powrót do przeszłości - do sieci wyciekł nieoficjalny obraz builda 11103.

Czasem zdarza się, że jeden z partnerów Microsoftu opublikuje anonimowo kompilację, która nie miała trafić do Insiderów. Tak było tym razem. Build 11103 jest pierwszym następcą aktualnego builda Insider Preview, oznaczonego numerem 11102. Kompilację dostarczył Core Insider Program, opisując ją jako "czyste, działające ISO builda Redstone 11103 x64". Najwyraźniej leaker nieco się zagalopował, a prawdę ujawniła grupa WZor, twierdząc, że nie jest to oryginalne ISO. Niestety nie wiadomo, co dokładnie zostało zmodyfikowane lub dodane.

Build 11103. Źródło: WZor

Jak donosi użytkownik Twittera, w buildzie znajduje się ad blocker, a na pulpicie umieszczono linki w postaci skrótów. Możliwe, że zmodyfikowano także sam proces instalacji. Gabe Aul skomentował to, powtarzając, że "instalowanie nieoficjalnych buildów jest nierekomendowane". Nie jest jasne, w jaki sposób @WZorNET pozyskał nowy build. Wiadomo, że jest to wersja 64-bitowa o rozmiarze 3,05 GB i nazwie RS_1 build: 11103.1000.rs1_release.160116-0014.

Build 11103 różni się tylko jednym numerkiem od aktualnej wersji 11102, a zawarte w nim modyfikacje mogą okazać się niebezpieczne. Jeśli więc zamierzacie przetestować nieoficjalną kompilację, robicie to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Naszym zdaniem lepiej jest poczekać na kolejne publiczne wydanie Insider Preview.

Krzysztof Sulikowski
27 stycznia 2016, 15:31
3 055
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 stycznia 2016, 15:31
3 055
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.