Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Continuum w Lumii 950/950 XL - jak to działa?...

Continuum w Lumii 950/950 XL - jak to działa?

Zawsze chciałeś, by twój smartfon działał jak prawdziwy PC? Umożliwia to interfejs Continuum w urządzeniach z Windows 10 Mobile. Na jego temat pisaliśmy już wiele. Teraz czas zobaczyć to w praktyce. Microsoft opublikował nowe wideo, które wprowadzi początkujących w świat Continuum.

Lumię 950 lub 950 XL możemy podłączyć do stacji dokującej, by zwiększyć jej możliwości dzięki zewnętrznemu monitorowi, klawiaturze i myszce. Korzystając z pakietu Office czy klienta poczty Outlook, nie musimy dłużej ograniczać się wielkością ekranu w telefonie. "Po podłączeniu Lumii 950 lub 950 XL do stacji dokującej włączy się monitor zewnętrzny. Gotowe do użycia będą również klawiatura i myszka. Ponadto dzięki częstotliwości odświeżania w wysokości 60 klatek na sekundę, Twój ekran nie będzie migotał a animacje będą super płynne, gdy będziesz nadrabiał e-maile. W ten sposób dzięki rozdzielczości full HD oraz portowi USB-C umożliwiającemu ładowanie telefonu podczas pracy otrzymasz w szybki i łatwy sposób efektywne środowisko posiadające wszystkie zalety dużego ekranu" - tłumaczy Microsoft. Na opublikowanym dziś wideo zobaczymy, jak krok po kroku połączyć Lumię z dużym ekranem i zapewnić sobie doświadczenie desktop.

Continuum przenosi wszystkie funkcje urządzenia na duży ekran z paskiem zadań, menu Start etc. Jeśli posiadamy klawiaturę i mysz Bluetooth, ekran dotykowy telefonu wciąż pozostaje do naszej dyspozycji: "Korzystaj z wygody godnej komputera, pracując na własnym telefonie. Nawet pomimo pracy na zewnętrznym monitorze, możesz nadal normalnie korzystać ze swojej Lumii 950 lub 950 XL – odbierać telefony i wysyłać SMS-y bez wpływu na to, co dzieje się na dużym ekranie. Osiągaj maksymalną skuteczność dzięki zaletom dużego ekranu, zachowując wszystkie funkcje swojego telefonu". Jeśli nie mamy dostępu do urządzeń peryferyjnych, możemy korzystać z ekranu dotykowego jak z trackpada w laptopie i za jego pomocą nawigować po dużym ekranie.

Microsoft podkreśla fakt, że dzięki stacji dokującej Display Dock, myszy i klawiaturze możemy pracować w dowolnym miejscu i z wykorzystaniem środowiska zbliżonego do desktop wprost na naszym telefonie. Stacja dokująca nie jest oczywiście niezbędnym akcesorium dla Continuum. Równie dobrze możemy połączyć się z zewnętrznymi urządzeniami bezprzewodowo.

Krzysztof Sulikowski
26 stycznia 2016, 19:34
2 093
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 stycznia 2016, 19:34
2 093
OdsłonyKomentarze

Chyba jesteście jedyną stroną gdzie jeszcze mogę przeczytać wiadomości o mobilnym Windows pełną pozytywnych emocji. Długo jeszcze tak możecie? Ja już celuję w inne środowisko - niestety. Do wiosny cudów nie będzie. MS woli szlifować produkty pod inne systemy oraz przepisywać Minecrafta z Java na C++. Robota pali im się w rękach :D
zenek73, 26 stycznia 2016, 20:00
Staramy się przytaczać informacje źródłowe bez specjalnego zaangażowania emocjonalnego :)
KS, 26 stycznia 2016, 20:56

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.