Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe spojrzenie na build 11102: ponad 1200 po...

Nowe spojrzenie na build 11102: ponad 1200 poprawek

Ostatnimi czasy Microsoft przyspieszył z udostępnianiem nowych buildów Insider Preview. Nie są one więc już tak bardzo nafaszerowane znaczącymi nowościami. Najnowszy poglądowy build 11102 został wydany zaledwie tydzień po buildzie 11099. Choć na blogu odnotowano tylko jedną widoczną nowość (podgląd historii z poziomu przycisków nawigacji w Edge), w rzeczywistości nowy build otrzymał ponad 1200 poprawek.

Tworzenie systemu to nie tylko fajerwerki, choć one również są potrzebne, by zdobyć sympatię niektórych użytkowników. Jest to widoczne zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Od czasu premiery Windows 10 jego boczna gałąź Insider Preview koncentruje się bardziej na szczegółach, niż nowych funkcjach i aplikacjach. Ostatnio widzimy to coraz wyraźniej. Bywa, że takie podejście spotyka się z krytyką: "W zasadzie dodaliście jedną funkcję i ogłosiliście 10 nowych 'znanych' błędów. Microsoft nigdy się nie zmienia!" - napisał jeden z użytkowników Twittera. Temat podjął szef programu Windows Insider, Gabe Aul: "Ponad 1200 zmian między 11099 a 11102, po prostu większość nie jest widoczna. To jest rozwój OS".

Windows 10

Program poglądowy Windows 10 ewoluuje. Gabe Aul potwierdził, że obecny Fast ring to "nowy Fast ring". Znaczy to, że testerzy napotkają więcej błędów niż dotychczas. Zmniejszył się bowiem dystans między numerem wersji w publicznym Fast ring a wewnętrznym ringiem Microsoftu. Gabe Aul przyznaje, że aktualnie testowana przez niego wersja jest jedynie 4 buildy do przodu. Microsoft pracuje też nad optymalizacją zunifikowanego jądra Windows 10, znanego jako OneCore. "Większość prac jest już ukończona. Nadal pracujemy głównie nad zmianami platformowymi, więc spodziewajcie się trochę nowego UX [doświadczenia użytkownika] w nowych buildach" - dodaje Gabe Aul.

Nie ulega wątpliwości, że korzystanie z "nowego Fast ring" może być dla niektórych zbyt uciążliwe. Tym użytkownikom zaleca się przejście do slow ring. Buildy są w nim dostarczane z opóźnieniem, lecz są stabilniejsze. Z drugiej strony to właście fast ring jest miejscem, w którym możemy testować najnowsze funkcje aktualizacji Redstone.

Krzysztof Sulikowski
22 stycznia 2016, 17:09
2 756
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 stycznia 2016, 17:09
2 756
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.