Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Brak wsparcia dla starszych Windowsów na nowy...

Brak wsparcia dla starszych Windowsów na nowym sprzęcie od AMD, Intel i Qualcomm

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Microsoft dokładał wszelkich starań, by zachęcić użytkowników do przesiadki na Windows 10. Sama prezentacja zalet nowego systemu nie przynosi jednak zadowalających rezultatów. Obecnie mamy ponad 200 mln urządzeń z zainstalowanym Windows 10. Microsoft liczy, że będzie ich pięć razy więcej, dlatego działa też na innych frontach.

Microsoft współpracował z Intelem nad 6 generacją procesorów Intel Core (znanych też jako Skylake). "W porównaniu do komputerów z Windows 7 urządzenia z nowym układem i Windows 10 na pokładzie zapewniają 30x lepszą grafikę i 3x dłuższą żywotność baterii - wraz z bezkonkurencyjnie bezpiecznym Credential Guard z wykorzystaniem krzemowej wirtualizacji" - czytamy na Windows Experience Blog. Windows 7 i Windows 8.1 nadal będą otrzymywać aktualizacje odpowiednio do 2020 i 2023 r., przy czym Microsoft zapewnia firmom pomoc w przejściu do Windows 10, tworząc listę nowych urządzeń Skylake, dla których wsparcie dla Windows 7 i Windows 8.1 zakończy się 17 lipca 2017 r. Co to oznacza?

Windows

"Jako że nowe generacje krzemowe zostały już przedstawione, będą one wymagać wsparcia najbardziej aktualnej wersji Windows. Pozwala nam to skupić się na głębokiej integracji Windows i procesorów, osiągając równocześnie maksymalną niezawodność i kompatybilność z poprzednimi generacjami platformy i układów. Przykładowo, Windows 10 będzie jedyną wspieraną platformą Windows w nadchodzących układach "Kaby Lake" Intela, "8996" Qualcomm i "Bristol Ridge" AMD" - tłumaczy Microsoft. Innymi słowy, niektóre nowe generacje procesorów nie zyskają wsparcia technicznego Microsoftu dla systemów innych niż Windows 10.

Microsoft przedstawia sprawę jasno: "Naszym priorytetem jest przejrzystość w kwestii odnalezienia przez firmy najwyższej niezawodności i najlepszego doświadczenia wsparcia Windows: Windows 10 na każdym procesorze, Windows 7 na niższego typu [generacjach] procesorów, dla których został zaprojektowany lub na wspieranych urządzeniach z listy". Jakie to ma znaczenie dla użytkowników PC? Jeśli w przyszłości będziemy chcieli zainwestować w zestaw z najwyższej półki z określonym modelem procesora, będziemy zobligowani do używania Windows 10. Jeśli zaś będziemy potrzebować innego systemu, konieczne będzie znalezienie innego układu. Nie chodzi tu o całkowity brak kompatybilności, a jedynie przyspieszone wygaśnięcie wsparcia. W najlepszym przypadku użytkownicy starszych wersji Windows przestaną po prostu otrzymywać dalsze aktualizacje.

Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2016, 16:43
2 602
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 stycznia 2016, 16:43
2 602
OdsłonyKomentarze

Co za beznadziejny pomysł. Ciekawe jakie są techniczne przesłanki, aby na tych nowych układach skracać wsparcie dla starszych wersji Windows? Raczej nie ma żadnych, poza wymuszaniem na użytkownikach przesiadki na Win 10. Pazerność Microsoftu nie zna granic. Ale że też intel dał się w to wciągnąć to już zupełnie nie rozumiem...
cx15, 26 stycznia 2016, 23:02
"Sama prezentacja zalet nowego systemu nie przynosi jednak zadowalających rezultatów." Co jakiś czas wyświetla mi się niebieskie okno z informacją że już 200k osób zdecydowało się na W10. I tyle. I to ma być prezentacja zalet? Powiem szczerze: nie znam tych zalet. Słyszałem tylko że mają własnego antywirusa. No i jakieś pierdółki dotykowe do niczego mi niepotrzebne, pewnie tylko zżerają czas procesora jak przezroczyste ramki okien w wiście. Wypunktujcie podstawowe ZA W10. Będę wdzięczny.
Paweł, 27 stycznia 2016, 19:31
Znalazłem u Was: http://www.centrumxp.pl/Windows10/2800,Poznaj-10-powodow-by-zaktualizowac-system-do-Windows-10.aspx Ja używam komputer do pracy. To wszystko to wodotryski. A te zabierają czas procesora i miejsce na dysku. Poza tym było pytanie na które nikt nie odpowiedział: ponoć po roku ma wejść opłata abonamentowa na W10. Czy to prawda? Jeżeli tak to dlaczego mówi się że jest darmowy?
Paweł, 7 lutego 2016, 17:41
Znalazłem zapewnienie: http://t.co/aWw4IGP8AI że nie będzie opłat abonamentowych ani żadnych innych za W10 (podaję to innym ciekawym tego tematu do wiadomości)
Paweł, 7 lutego 2016, 17:55

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.