Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Gracze na Steamie coraz częściej wybierają Wi...

Gracze na Steamie coraz częściej wybierają Windows 10

Windows 10 znajduje się już na 200 mln urządzeń - liczbę tę oficjalnie potwierdził Microsoft. Według niedawno przytaczanych badań system znajduje się na 9,96% - 26,14% urządzeń desktop. Kto najczęściej wybiera Windows 10? Okazuje się, że gracze. Wynika to z nowych statystyk platformy Steam. Wśród jej klientów można zarejestrować znacznie więcej użytkowników Windows 10 niż w przypadku innych platform.

Już prawie co trzeci gracz na platformie Steam korzysta z Windows 10. W statystykach z grudnia 2015 r. nowy system był używany przez 31,25% użytkowników (w wersji 64-bitowej) i 1,21% (dla wersji 32-bit). W sumie daje to 32,46% wszystkich wejść. Windows 10 zaliczył też dość znaczący wzrost udziałów w porównaniu do listopada. Wersji 64-bitowej przybyło 2,44 pkt proc. użytkowników, zaś 32-bitowej 0,17. Udziały straciły wszystkie pozostałe wersje systemu oprócz... Windows XP. Ten od listopada zyskał 0,01 pkt proc.

Steam

Jednocześnie dość zaskakująco wypadł Windows 7. Podczas gdy w ogólnych rankingach system jest niedoścignionym liderem, na Steamie już niewiele brakuje mu do detronizacji. Jeśli adaptacja nowego systemu wśród graczy będzie przebiegać w takim tempie, jak dotychczas, nowym numerem jeden stanie się właśnie Windows 10. Być może właśnie taką wiadomość podamy Wam w lutym. Kto traci najwięcej? Gracze najczęściej rezygnują z Windows 8.1, który na przełomie listopada i grudnia stracił w sumie 1,43 pkt proc. udziałów na platformie Steam.

Dlaczego statystki od Steam tak znacznie odbiegają od ogólnych danych z trzech wiodących serwisów analitycznych? Świat graczy rządzi się własnymi prawami. Jedną z kluczowych nowości w Windows 10 jest DirectX 12, który znacznie lepiej wykorzystuje zasoby sprzętowe i potrafi o 50% zredukować zużycie energii. Windows 10 okrzyknięto ponadto systemem przyjaznym graczom, co szczegółowo przeanalizowaliśmy we wcześniejszym artykule. Cóż, wydaje się teraz, że nie były to puste słowa, a gracze rzeczywiście docenili możliwości, jakie daje Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2016, 17:15
1 716
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 stycznia 2016, 17:15
1 716
OdsłonyKomentarze

Faktem jest to, że W10 jest szybszy od W7 i W8 szczególnie w nowych grach online jak CSGO itp.
Artek77, 7 stycznia 2016, 18:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.