Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Hub będzie droższy i wejdzie na rynek...

Surface Hub będzie droższy i wejdzie na rynek z opóźnieniem

W lipcu tego roku Microsoft wystartował z przedsprzedażą Surface Hub, potężnego 55- lub 84-calowego ekranu dotykowego z Windows 10 na pokładzie, którego głównym przeznaczeniem są biznesowe sale konferencyjne. Dość szybko okazało się, że szansę na planowaną premierę 1 września są praktycznie zerowe. Surface Hub nie wejdzie na rynek przed końcem tego roku. Co więcej, jego cena będzie wyższa, niż pierwotnie zakładano.

Ponad cztery miesiące opóźnienia i dwa tysiące dolarów więcej za każdy z modeli Surface Hub. Czy za wszystko odpowiada ogromny popyt? W tym roku Microsoft zapowiedział, że za 55-calową wersję Surface Hub zapłacimy 6 999 dolarów, zaś 19 999 dolarów kosztować miała wersja 84-calowa. To już przeszłość. Ceny urządzeń to teraz odpowiednio 8 999 i 21 999 dolarów. Klienci, którzy wcześniej skorzystali z oferty przedsprzedaży, nie muszą dopłacać różnicy. Pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców na początku 2016 roku. Nie będzie to na pewno początek stycznia. Mówi się jedynie o Q1 2016.

Surface Hub

Dlaczego wydawca Surface Hub postanowił podnieść jego ceny? "Po dokonanej analizie rynku i rozważeniu unikalnych scenariuszy współpracy, oferowanych przez Surface Hub, sądzimy, że są to dobre ceny, które popchną do przodu biznes i [samą] kategorię" - tłumaczy Microsoft. Szacuje się, że średnie koszty wydawane na wyposażanie 12-osobowych pomieszczeń konferencyjnych w profesjonalny sprzęt audiowizualny kształtują się na poziomie 38 000 dolarów. Surface Hub - jako kompleksowy system tego typu - pozwala więc nieco zaoszczędzić. Wciąż jednak mówimy o kwotach, na które mogą sobie pozwolić tylko firmy, organizacje państwowe i nieliczni klienci prywatni.

Choć już wiele miesięcy temu wyrażano nadzieję, że gigantyczne tablety stanieją, prognozy te okazały się chybione. Przeciwnie - Surface Hub będzie droższy, niż zakładano. Pozostaje jeszcze pytanie o opóźnienie. Już wcześniej mówiło się, że dodatkowe miesiące pomogą firmie zwiększyć produkcję i wspólnie z partnerami dopasować skalę kanałów dystrybucji. Wszystko to ma w założeniu zapewnić płynniejsze wprowadzenie produktu na rynek.

Krzysztof Sulikowski
23 grudnia 2015, 20:23
1 511
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 grudnia 2015, 20:23
1 511
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.