Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Redstone zawitał już do Windows 10: Insider P...

Redstone zawitał już do Windows 10: Insider Preview

Święta zaczęły się w tym roku wcześniej - Microsoft wypuścił właśnie poglądowy build na PC, oznaczony numerem 11082. Jest to pierwszy build należący do nowej gałęzi Redstone (rs1_release). Nie ekscytujmy się jednak zanadto. Redstone w pełnej krasie zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Build 11082 wnosi przede wszystkim poprawki błędów i niedociągnięć, zaobserwowanych w listopadowej aktualizacji Windows 10. Jak podaje Gabe Aul, wśród nich znajdują się też poprawki, które trafią do desktopowego i mobilnego builda poprzez Windows Update. Pierwszy build z gałęzi rs1 to również zwiastun przyszłych zmian. "Pracujemy nad pewnymi strukturalnymi ulepszeniami OneCore, który jest współdzielonym pomiędzy urządzeniami rdzeniem [jądrem] Windows. W gruncie rzeczy OneCore jest sercem Windows, a owe poprawki zwiększą wydajność Windows na PC, tabletach, telefonach, IoT, HoloLens i Xbox" - pisze Gabe. Zmiany te będą podłożem dla przyszłorocznych prac nad pełną aktualizacją Redstone.

Redstone

Choć na razie brak sprecyzowanej listy nowości, znane są możliwe błędy. Pośród nich znajdziemy brak możliwości instalacji pakietów językowych i funkcjonalności na żądanie, brak okienka postępu podczas kopiowania/przenoszenia plików czy zresetowane ustawienia domyślnych aplikacji dla niektórych typów plików.

Szef programu Windows Insider ogłosił też nadejście zmian w dostarczaniu buildów. Poprzez fast ring, będący niejako poligonem testowym wszystkich kompilacji beta, od stycznia będzie przepływać więcej buildów. Jest jednak pewien szkopuł - buildy te mogą być bardziej niestabilne niż zwykle. Jeśli chcemy bardziej stabilnych wydań, powinniśmy przejść do slow ring, czyli zaznaczyć opcję wolniejszego pozyskiwania buildów w Windows Update.

Krzysztof Sulikowski
16 grudnia 2015, 20:25
2 871
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 grudnia 2015, 20:25
2 871
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.