Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwsze kompilacje z gałęzi Redstone wkrótce...

Pierwsze kompilacje z gałęzi Redstone wkrótce w rękach Insiderów

Po udostępnieniu w listopadzie pierwszej dużej aktualizacji dla Windows 10 oraz rozpoczęciu wdrażania na rynek mobilnej wersji tego systemu uwaga wielu użytkowników ponownie skierowana została na to, co dopiero przed nami. Obie bieżące kompilacje symbolizują niejako zakończenie prac Microsoftu nad wydaniami z gałęzi Threshold 2 i przerzucenie większości siły roboczej na wydania należące do nowej gałęzi Redstone. Co prawda wydania te planowane są dopiero na przyszłe lato, lecz jeśli najnowsze doniesienia się potwierdzą, to na ich pierwsze wersje testowe nie będziemy musieli zbyt długo czekać, a być może trafią one na nasze urządzenia jeszcze przed końcem bieżącego roku.

W serwisie Buildfeed, śledzącym na bieżąco cykl życia wewnętrznych kompilacji systemu Windows 10, pojawiła się niedawno wzmianka o skompilowanym 10 grudnia wydaniu mobilnym 11082, należącym już do nowej gałęzi Redstone (10.0.11082.1000.rs1_release.151210-2021). Owszem, nie jest to pierwszy odnotowany przez ten serwis build z gałęzi rs1, jednak w przypadku tej kompilacji nieoficjalnie mówi się o wysokim prawdopodobieństwie udostępnienia jej w ramach programu Windows Insider, co miałoby mieć miejsce jeszcze w tym roku. Informacje te nie są w żaden sposób potwierdzone, dlatego też należy je traktować wyłącznie w formie spekulacji. Co więcej, nie brak tu głosów sceptycznych, według których Microsoft nie uporał się jeszcze z bieżącą wersją systemu Windows 10 Mobile, a co za tym idzie nie jest jeszcze gotowy na tak wczesne udostępnienie testerom wydania z nowej gałęzi. Z drugiej strony nie można wykluczyć, że pierwsza kompilacja testowa Redstone trafi w tym miesiącu w ręce testerów systemu Windows na platformę PC. Jak pamiętacie, w systemie tym odpowiednie zmiany w rejestrze pod kątem wsparcia dla gałęzi rs1_release zostały wprowadzone niespełna tydzień po wydaniu aktualizacji Threshold 2.

Oficjalna data wydania aktualizacji Redstone nie jest jeszcze znana, podobnie z resztą jak nie jest znana sama jej zawartość. Wstępnie mówi się jednak, że Redstone przybierze charakter dwóch osobnych aktualizacji, z których pierwsza miałaby ukazać się latem przyszłego roku, a więc w okolicach rocznicy wydania lipcowej wersji Windows 10. Wśród prawdopodobnych zmian i nowości wymienia się przede wszystkim bardziej ścisłą integrację ekosystemu Windows 10, rozszerzenie możliwości trybu Continuum, czy też zapewnienie płynnej i automatycznej migracji danych pomiędzy urządzeniami.

Krzysztof Kapustka
14 grudnia 2015, 17:55
1 912
Odsłony
Krzysztof Kapustka
14 grudnia 2015, 17:55
1 912
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.