Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

System Center Configuration Manager w nowej w...

System Center Configuration Manager w nowej wersji 1511

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft pracował nad najnowszą wersją System Center Configuration Manager (ConfigMgr). Jak piszą twórcy, narzędzie ułatwia zarządzanie stacjami roboczymi i serwerami, zapewnia aktualizowanie oprogramowania na bieżąco, ustawia zasady konfiguracji i zabezpieczeń oraz pozwala monitorować stan systemu. Jednocześnie użytkownicy otrzymują stały dostęp do aplikacji przedsiębiorstwa z wybranych przez siebie urządzeń. System Center Configuration Manager wraz z Endpoint Protection zostały zaktualizowane do wersji 1511, znanej dobrze użytkownikom Windows 10.

"Dzięki integracji z usługą Microsoft Intune można zwiększyć możliwości infrastruktury programu System Center Configuration Manager w zakresie zarządzania komputerami PC, Mac i serwerami z systemem Unix/Linux w przedsiębiorstwie oraz działającymi w chmurze urządzeniami mobilnymi z systemem Windows, Windows Phone, iOS i Android za pomocą jednej konsoli zarządzania" - pisze Microsoft. W najnowszej aktualizacji ConfigMgr - obok pełnego wsparcia dla Windows 10 version 1511 - wprowadzono zmiany w następujących obszarach:

  • Wprowadzanie/upgrade'owanie/dostarczanie Windows 10: ConfigMgr wspiera kilka szybkich i skutecznych sposobów na instalację i aktualizowanie urządzeń do Windows 10. Pozwala to na szybkie wgranie systemu na urządzeniach z Windows 7 i Windows 8/8.1. Odpowiednie pakiety pozwalają równie szybko przygotować urządzenia do pracy w warunkach firmowych.
  • Aktualizacje na bieżąco: firmowe urządzenia muszą posiadać najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa, by były odpowiednio chronione. ConfigMgr zapewnia administratorom IT możliwość zarządzania "kręgami" aktualizacyjnymi wraz z interfejsem typu dashboard, jak również funkcję identyfikowania urządzeń, zarządzanych poprzez Windows Update for Business.
  • Ułatwione instalowanie aktualizacji: aktualizowanie systemów może przebiegać szybciej i bez konieczności przechodzenia przez złożone, indywidualne procesy. W tym zakresie sam ConfigMgr będzie aktualizowany kilka razy w roku.
  • Zarządzanie Windows 10: administrator może zarządzać systemem przy użyciu tradycyjnego agenta ConfigMgr lub - jeśli dokonano integracji z usługą Microsoft Intune - także poprzez mobilne rozwiązania na żądanie (MDM) w chmurze. ConfigMgr pozwala zarządzać urządzeniami z Windows 10 bezpośrednio poprzez MDM, bez konieczności przechowywania danych w chmurze.

System Center Configuration Manager i Endpoint Protection w najnowszych wersjach są już dostępne do pobrania z Microsoft Evaluation Center, MSDN i Volume Licensing Service Center.

Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2015, 16:20
2 348
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 grudnia 2015, 16:20
2 348
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.