Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pojawiły się utrudnienia w pozyskaniu listopa...

Pojawiły się utrudnienia w pozyskaniu listopadowej aktualizacji Windows 10

Mimo sporego entuzjazmu, powstałego wokół listopadowego update'a WIndows 10, Microsoft zdaje się wycofywać aktualizację z poszczególnych kanałów dystrybucji. November Update zniknął oficjalnie tylko z usługi Media Creation Tool, tym niemniej wielu użytkowników skarży się też na problemy z Windows Update. Jak dokładnie wygląda sytuacja i jak tłumaczy to Microsoft?

Media Creation Tool to specjalne narzędzie, umożliwiające pobranie obrazu ISO listopadowej aktualizacji Windows 10, znanej też jako Version 1511/Build 10586. Usługa nie oferuje już najnowszej wersji systemu, lecz build 10240, czyli oryginalne wydanie RTM z końca lipca 2015 r. Microsoft potwierdził, że "owe pobrane [narzędzia] nie mogą być użyte do aktualizacji PC-tów z Windows 10 do wersji 1511". To dość zaskakujące oświadczenie, gdy weźmiemy pod uwagę, że firma wcześniej rekomendowała MCT jako źródło pozyskania aktualizacji.

Kolejne wyjaśnienia ze strony Microsoft dotyczą zarówno MTC, jak i Windows Update: "Listopadowa aktualizacja była oryginalnie dostępna poprzez narzędzie MCT, jednak zdecydowaliśmy, że przyszłe instalacje powinny odbywać się poprzez Windows Update. Ludzie nadal mogą pobrać Windows 10, korzystając z MCT, jeśli sobie tego życzą. Listopadowa aktualizacja będzie dostarczana przez Windows Update". Wydaje się to nieco dziwnym posunięciem. Także strona z FAQ (najczęściej zadawanymi pytaniami) została zaktualizowana niemalże po cichu. Widniejący tam wcześniej link do obrazu ISO został po prostu usunięty, podobnie jak jeden z paragrafów, który głosił: "jeśli odinstalujesz listopadową aktualizację ze swojego PC, nie będziesz mógł jej zainstalować ponownie przez Windows Update. W zamian powinieneś udać się na stronę Microsoftu z oprogramowaniem do pobrania i kliknąć Aktualizuj teraz, by zaktualizować PC do Windows 10 Version 1511, która zawiera November update".

Najszybszą metodą na czystą instalację najświeższego Windows 10 jest pobranie obrazu ISO builda 10240 przy użyciu Media Creation Tool, a następnie aktualizacja do builda 10586 poprzez Windows Update. Tyle z teorii. Wielu użytkowników zgłasza, że build 10586 jest niedostępny także w standardowym WU. Microsoft podkreśla jednak, że "nie wycofał aktualizacji z Windows Update...

Krzysztof Sulikowski
22 listopada 2015, 13:33
3 738
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 listopada 2015, 13:33
3 738
Odsłony



Komentarze

Jak dobrze że zdążyłem pobrać obrazy systemów.
Edgar, 22 listopada 2015, 16:59
masakra... czyli mam teraz aktualizować system trzy godziny zamiast 15 minut z pendrive"a?! jak to dobrze że mam zrobione instalki na pendrive"ach...
re, 22 listopada 2015, 19:21
Tylko na jednym komputerze w firmie udało się zaktualizować do nowej wersji, na pozostałych gdzie jest 10 wyświetla się komunikat, że system jest aktualny. Więc chyba nie chcą aby instalować tą aktualizację. Na tym jednym, też się nie udało przez Windows Update, tylko przez MTC, jeszcze gdy nie zablokowali - innych już nie zdążyłem.
mg, 23 listopada 2015, 16:30
Witam, niestety, ja nie zdazylem. to znaczy moglem pobrać, ale po angieslku, chce wersje polska. mam pytanie: czy można by gdzies pobrać tego najnowszego windowsa w pliku ISO w wersji polskiej? ps. czy jeśli pobiorę update będę mogl zrobić z tego instalacyjne iso?
yeti, 23 listopada 2015, 17:39
a na stronie Tech Bech? wygląda, że obrazy nadal są dostępne. Osobiście pobierałem je kilka dni temu i jest to nowy build (suma kontrolna zgodna z MSDNAA). Nie chce mi się pobierać jeszcze raz, ale myślę, że to nadal będzie to samo ISO z 1511
hmm, 23 listopada 2015, 18:18
A czy to nie jest przypadkiem związane z nowym mechanizmem aktywacji dowolnym numerem ze starszych Windows.
jw, 24 listopada 2015, 15:35

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.