Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: aktualizacja Redstone bliżej, niż...

Windows 10: aktualizacja Redstone bliżej, niż się wydawało

Na temat planowanej aktualizacji Redstone mówiło się na długo przed oficjalną premierą Windows 10. Opublikowana w ubiegłym tygodniu listopadowa aktualizacja (Threshold 2) otrzymała dopiero jedną pomniejszą poprawkę (aktualizacja zbiorcza KB3118754), tymczasem okazuje się, że Redstone jest już w drodze. Kolejna duża aktualizacja trafi do stabilnego wydania Windows 10 w przyszłym roku, tym niemniej ma szansę zadebiutować w buildach Insider Preview jeszcze przed końcem 2015 r.

Tuż po wydaniu 'November Update' niektórzy użytkownicy w programie Windows Insider zauważyli pewne nawiązania do Redstone. Aktualizując kompilacje Insider Preview, korzystamy z wybranej gałęzi dystrybucji. Niedawno pojawiła się więc gałąź rs1_release, która wskazuje, że poglądowy Windows 10 jest już gotowy na przyjęcie testowej wersji Redstone. Wydana nieco później aktualizacja zbiorcza wniosła nie tylko ogólne poprawki, ale także zmiany w rejestrze (na zrzucie ekranu poniżej).

Redstone

Klucze rejestru BranchName oraz UserPreferredBranchName przyjęły wartość rs1_release. Oznacza to, że gałąź dedykowana Redstone jest teraz domyślnie włączona dla buildów Insider Preview. Czyżby więc następny build (obecnie najbardziej aktualny jest 10586 z 6 listopada) był tożsamy z aktualizacją Redstone? Nie jest to wykluczone, niemniej jednak aktywowanie nowej gałęzi nie musi się wiązać z samą aktualizacją. Przez wspomniany branch można będzie dystrybuować w międzyczasie inne kompilacje, przygotowujące system na nadejście Redstone. Pełna ścieżka kluczy to iHKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\Applicability.

Nawet jeśli Redstone w wersji RTM lub ją poprzedzającej trafi do kompilacji Insider Preview, użytkownicy nie muszą być tego świadomi. Podobnie było w przypadku Threshold 2, który - choć wszystkie znaki na Ziemi i niebie na to wskazywały - nie dał jednoznacznego sygnału, że jest wersją RTM. Nazwa gałęzi oznaczona jest numerkiem 1 to może też sugerować, że Redstone będzie udostępniony w dwóch fazach. Tak samo wyglądało to w przypadku gałęzi "th". Pierwszy Threshold to Windows 10 RTM, podczas gdy Threshold 2 to niedawna aktualizacja.

Krzysztof Sulikowski
20 listopada 2015, 19:49
3 764
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 listopada 2015, 19:49
3 764
OdsłonyKomentarze

To dość logiczne posunięcie... skoro wydano finalną wersję TH2 to znaczy, że w tej gałęzi nic więcej już nie będzie (produkt ukończony) - wszystko następne to kolejne elementy tworzonego RS1...
Andrzej, 20 listopada 2015, 21:08
po tej ostatniej aktualizacji sypie się kernel
jaga, 24 listopada 2015, 09:35

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.