Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft przygotowuje Insiderów na nadejście...

Microsoft przygotowuje Insiderów na nadejście Redstone

Po ponad 3 miesiącach od premiery Windows 10 możemy już spokojnie stwierdzić, że wypadła ona pomyślnie. Samo pojęcie "premiery" należy tu jednak rozpatrzyć pod kątem specyfiki Windows 10. Ukazanie się wersji RTM nie oznaczało bynajmniej, że system został ukończony, przynajmniej pod względem funkcjonalnym. Model systemu jako usługi zakłada regularny dopływ aktualizacji, które wnoszą poprawki i funkcje niedostępne w czasie premiery.

Do udostępnienia pierwszej poważnej aktualizacji Windows 10 pozostało najprawdopodobniej kilka dni. Threshold 2 (czy też November Update) to pierwsza tak duża aktualizacja od czasu RTM. To również pierwsza zmiana numeracji stabilnego builda Windows 10. Aktualizacja wciąż jeszcze nie nadeszła, tymczasem Microsoft przygotowuje już niektórych uczestników programu Windows Insider na nadejście kolejnej dużej aktualizacji Redstone. Świadczą o tym zrzuty ekranu, które wczoraj trafiły do sieci. W standardowych ustawieniach aktualizowania (Windows Update) testerzy mogą wybrać gałąź, z której chcą pobierać nowe aktualizacje. Widoczna poniżej th2_release odnosi się oczywiście do Threshold 2. Z kolei widoczna u niektórych użytkowników rs1_release najwyraźniej stanowi kanał, poprzez który będzie można pozyskać aktualizację Redstone.

Windows Update

Oznaczenie wspomnianej gałęzi numerkiem 1 wydaje się potwierdzać nieoficjalne doniesienia, jakoby Redstone miał być aktualizacją dwufazową. Redstone 1 - podobnie jak Threshold (czyli wczesna nazwa kodowa Windows 10) i Threshold 2 - po wyjściu z wewnętrznego kręgu trafi do Insiderów w fast ring, prawdopodobnie jako kolejny build Insider Preview. Gdy wstępne testy zakończą się pomyślnie i Microsoft zbierze wystarczająco dużo danych, aktualizacja może trafić do slow ring, a następnie do publicznego wydania Windows 10.

Choć przygotowania na nadejście Redstone jeszcze przed wydaniem Threshold 2 mogą zaskakiwać, o aktualizacji pisaliśmy już w kwietniu, czyli kilka miesięcy przed premierą Windows 10. Aktualizacja przewidziana jest na 2016 r., tym niemniej pierwsze jej próbki mogą trafić do Insiderów jeszcze przed końcem tego roku.

Krzysztof Sulikowski
10 listopada 2015, 15:38
2 580
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 listopada 2015, 15:38
2 580
OdsłonyKomentarze

"Po ponad 3 miesiącach od premiery Windows 10 możemy już spokojnie stwierdzić, że wypadła ona pomyślnie" -dobre, naprawdę dobre :)
wiktor, 10 listopada 2015, 19:22
Czyli wreszcie bet. Bo dotąd była alfa. A już w przyszłym roku wersja finalna.
jw, 10 listopada 2015, 22:45
nie bet tylko beta.
jw, 10 listopada 2015, 22:46
>110 mln urządzeń z Windows 10 - dość pomyślny wynik
KS, 11 listopada 2015, 03:00

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.