Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft zaprzyjaźnia się z Linuksem. Nowe r...

Microsoft zaprzyjaźnia się z Linuksem. Nowe rozwiązania w chmurze od Red Hat

Wielu z nas z niedowierzaniem patrzyło na entuzjazm, z jakim Microsoft wita systemy linuksowe w swojej chmurze Azure. W lipcu tego roku otrzymały one nawet oficjalne wsparcie ze strony firmy. Teraz nadszedł czas na pogłębienie tej nietuzinkowej relacji. Microsoft nawiązał partnerstwo z Red Hat, by uruchomić wsparcie dla ich najnowszej dystrybucji w Azure, a także by dostarczyć kilku nowych rozwiązań dla klientów biznesowych.

Od tej pory system Red Hat Enterprise Linux będzie traktowany jako domyślne środowisko linuksowe w chmurze Azure. Kluczowe założenia wspomnianego partnerstwa obejmują następujące kwestie:

  • Rozwiązania od Red Hat dostępne natywnie dla klientów Microsoft Azure: w nadchodzących tygodniach Azure otrzyma certyfikat Red Hat Certified Cloud and Service Provider, dzięki którym klienci Azure będą mogli uruchamiać aplikacje i stacje robocze Red Hat Enterprise Linux. Subskrybenci Red Hat Cloud Access będą mogli także importować własne wirtualne maszyny. Do dyspozycji klientów zostaną oddane wszystkie kluczowe usługi Red Hat, wliczając w to Red Hat JBoss Enterprise Application Platform, Red Hat JBoss Web Server, Red Hat Gluster Storage i OpenShift.
  • Zintegrowane wsparcie dla środowisk hybrydowych: klienci otrzymają połączone wsparcie ze strony obu partnerów. To bezprecedensowa oferta w segmencie public cloud.
  • Zunifikowane zarządzanie stacjami roboczymi i środowiskami hybrid cloud: Red Hat CloudForm będzie współpracować z Microsoft Azure i Microsoft System Center Virtual Machine Manager, by zapewnić klientom możliwość zarządzania Red Hat Enterprise Linux zarówno z poziomu Hyper-V, jak i Microsoft Azure.
  • Nowe możliwości rozwijania aplikacji .NET: jest to pokłosie ogłoszonego w kwietniu wsparcia dla .NET i Linuksa. Deweloperzy otrzymają dostęp do technologii .NET w ramach oferty Red Hat, wliczając w to Red Hat OpenShift i Red Hat Enterprise Linux, wspólnie wspierane przez Microsoft i Red Hat. Wspomniana dystrybucja będzie domyślnym systemem operacyjnym dla .NET Core na Linuksa.

Azure. Źródło: http://www.pcworld.com

"Centrum danych jest heterogeniczne, zaś chmura jest hybrydowa. Dzięki połączonym siłom Red Hat i lidera w segmencie biznesowych stacji w chmurze, nasi klienci są dziś zwycięscy, a my jednoczymy się, by dostarczyć im typowych rozwiązań dla zadań w chmurze hybrydowej. Wspólnie oferujemy najbardziej wszechstronne warunki wsparcia dla naszych połączonych technologii" - komentuje Paul Cormier z Red Hat. Wspomniane nowości wejdą w życie w najbliższych tygodniach.

Cóż, wieloplatformowa strategia Microsoftu nie dziwi już tak, jak na początku, niemniej jednak z nieukrywanym zainteresowaniem śledzimy dalsze otwieranie się firmy na technologie (dawniej) konkurencyjnych dostawców.

Krzysztof Sulikowski
5 listopada 2015, 18:11
2 004
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 listopada 2015, 18:11
2 004
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.