Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wypuścił nowy build Windows 10 Insi...

Microsoft wypuścił nowy build Windows 10 Insider Preview na PC

Dwa buildy jednego dnia - nazbierało się tego! Dziś pisaliśmy o nowej wersji Windows 10 Mobile, która już od kilku godzin jest dostępna do pobrania, tymczasem nowy build poglądowy Windows na 10 PC został udostępniony dosłownie przed momentem. Kompilacja oznaczona numerem 10576 została udostępniona wszystkim Insiderom w fast ring. Twórcy przygotowali kilka nowych funkcjoności, związanych z przeglądarką Microsoft Edge, aplikacją Xbox i asystentką Cortana. Poniżej przytoczymy sczegółową listę nowości.

Rzutnik multimedialny w Microsoft Edge: Edge pozwala teraz przesyłać nagrania audio, wideo i zdjęcia z poziomu przeglądarki do dowolnego urządzenia, zgodnego z Miracast i DLNA. Przykładowo możemy przesłać wideo z YouTube, udostępnić cały album ze zdjęciami z Facebooka lub wysłać muzykę z aplikacji Pandora. Należy zaznaczyć, że treści chronione (z Netflix czy Hulu) nie są wspierane.

Edge

Zapytaj Cortanę o treści z dokumentów PDF: przeglądając pliki PDF w Edge, możemy zaznaczyć dany fragment, kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Ask Cortana (Zapytaj Cortanę), a asystentka wyszuka powiązane informacje.

Uaktualniona aplikacja Xbox beta dla Windows 10: aplikacja została zaktualizowana w ostatni piątek. Nowe funkcje to m. in. możliwość wyszukania i dodania znajomych z Facebooka, którzy także korzystają z Xbox Live, by wspólnie grać, rozmawiać i udostępniać klipy z gier. Ponadto funkcja Game DVR pozwala na dogrywanie własnego komentarza głosowego. Sklep w aplikacji Xbox beta umożliwia z kolei wyszukiwanie i kupowanie tytułów na Xbox One, wliczając w to promocje z serii Games with Gold i Deals with Gold. 25-znakowe kody są również obsługiwane. Aktualna wersja aplikacji będzie pobrana wraz z systemem.

Xbox

Są to - jak dotąd - jedyne znane nowości funkcjonalne. Zgodnie z tradycją Microsoft opublikował też listę możliwych błędów i poprawek. O nich napiszemy już wkrótce.

Krzysztof Sulikowski
29 października 2015, 23:49
2 068
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 października 2015, 23:49
2 068
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.