Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowa kampania Surface Book skierowana do klie...

Nowa kampania Surface Book skierowana do klientów Apple

Surface Book już podczas pierwszej zapowiedzi był porównywany z MacBookiem Pro. W naszym ostatnim artykule zastanawialiśmy się, czy laptop Microsoftu stanowi rzeczywistą alternatywę dla produktu Apple. Pod pewnymi względami - na pewno tak, tym niemniej oczywistością jest, że klienci niechętnie zmieniają całe środowisko, zwłaszcza ze względu na jedno urządzenie. Nie jest łatwo przerzucić się z OS X na Windows i odwrotnie. Microsoft ma to na uwadze, dlatego bez ogródek zamierza ułatwić użytkownikom Maców przejście do Surface Book.

"Witaj! Niezależnie, czy dopiero rozważasz, czy też już zamówiłeś Microsoft Surface Book, chcemy Ci podziękować! Zaprojektowaliśmy Surface Book, by stał się pełnowartościowym laptopem i by uczynić Cię bardziej produktywnym w każdym aspekcie twojej cyfrowej pracy i życia. Jesteśmy zaszczyceni, że tu trafiłeś i podekscytowani, że chcesz zobaczyć, co możesz zrobić ze swoim nowym Surface Book. Chcemy, byś czuł się komfortowo, przerzucając się z Maca na Surface Book. Komputery i wspomnienia, które z nimi wiążemy, są niezwykle osobiste. Wiemy, że przeniesienie tych wspomnień z jednej platformy do innej może nadwyrężyć nasze nerwy, a nauka nowego oprogramowania potrafi skutecznie zniechęcić. Chcemy, by to przejście było tak łatwe, jak to możliwe. Jeśli obecnie posiadasz Maca i masz pytania, dotyczące przejścia do Microsoft Surface Book i Windows 10, zaprojektowaliśmy tę stronę, byś pomóc Ci zacząć" - pisze Microsoft na specjalnie przygotowanej stronie, zatytułowanej Making the switch: MacBook to Microsoft Surface Book.

Mac vs PC

Na stronie znajdziemy cztery działy, których treść stanowią:

  • Podstawowe informacje o Windows 10: konto użytkownika, pulpit, Cortana, Sklep Windows etc.
  • Odpowiedzi na palące pytania odnośnie do przejścia z Maca do Surface Book.
  • Informacje o przenoszeniu zdjęć, plików i poczty do Surface Book.
  • Informacje o tym, jak korzystać z Surface Book w połączeniu z iPhonem, chmurą iCloud i iTunes.

Czy takie strony rzeczywiście przysporzą Microsoftowi nowych klientów (i zabiorą ich Apple)? Cóż, na wiernych fanach Apple'a z pewnością nie zrobi to wrażenia, tym niemniej zawsze miło jest utrzeć nosa konkurencji. Tym samym kultowa już utarczka "Mac vs PC" ponownie nabiera tempa. Czy producent komputerów Mac przygotuje swoją odpowiedź? To się jeszcze okaże. Tymczasem sam poradnik może okazać się cennym źródłem informacji o Surface Book także dla tych klientów, którzy wcale nie korzystają ze sprzętu Apple. Znajdziemy tam podstawowe wiadomości o Windows 10 (niestety tylko w języku angielskim), które mogą stanowić ciekawe wprowadzenie dla początkujących użytkowników. Więcej o debiutującym dziś urządzeniu przeczytacie w naszym artykule: "Pierwszy laptop od Microsoft, czyli jak powstał Surface Book".

Krzysztof Sulikowski
26 października 2015, 23:21
1 349
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 października 2015, 23:21
1 349
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.