Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft zaprasza na Windows 10 Technology S...

Microsoft zaprasza na Windows 10 Technology Summit

Microsoft organizuje serię bezpłatnych konferencji pod hasłem „Windows 10 Technology Summit”, skierowanych do specjalistów IT, administratorów i deweloperów. Spotkania odbędą się na przełomie października i listopada w czterech miastach Polski: Wrocławiu (28.10), Krakowie (3.11), Warszawie (4.11) oraz Trójmieście (25.11). Głównym partnerem technologicznym wydarzenia jest Intel, z kolei Portal CentrumXP.pl został patronem medialnym.

Windows 10 to innowacyjny system, , który usprawnia zarządzanie danymi użytkowników, pozwala na wdrażanie i utrzymywanie innych systemów biznesowych, a także pozwala na wygodną integrację z chmurą. Najnowszy system operacyjny Microsoft jest więc doskonałą okazją do spotkań i rozmów z ekspertami z całej Polski na temat najnowszej technologii i możliwości jej wykorzystania w biznesie. Wykłady poprowadzą specjaliści Microsoft, którzy opowiedzą o Windows 10, a także o rozwiązaniach Microsoft Azure oraz Visual Studio. Dodatkowo eksperci firmy Intel zaprezentują najnowszą, 6. generację procesorów Intel Core oraz przybliżą zagadnienia transformacji środowiska pracy (Workplace Transformation). Sama impreza dedykowana jest przede wszystkim profesjonalistom ze średnich i dużych przedsiębiorstw. Na Windows 10 Technology Summit składają się dwie równoległe ścieżki tematyczne. Pierwsza z nich skierowana jest do specjalistów IT oraz administratorów, zaś druga do deweloperów.

Windows 10 Technology Summit

Bezpieczeństwo i produktywność

Sesja dla administratorów i specjalistów IT rozpocznie się prezentacją innowacji nowego systemu i jego możliwości. Następnie eksperci opowiedzą o nowych sposobach wdrażania i utrzymywania systemów oraz integracji z chmurą, a także nowatorskiej koncepcji systemu operacyjnego Windows, dostarczanego do użytkowników w modelu bieżących aktualizacji składających się na system usług i aplikacji (Windows as a Service), która pozwala administratorom w wygodny sposób podejść do usprawniania systemów klienckich. Windows 10 to także system, który wprowadza funkcjonalne zmiany dla zwykłego użytkownika, dlatego podczas konferencji nie zabraknie prezentacji dotyczącej zmian w interfejsie, nowych funkcji czy aplikacji uniwersalnych (działających na wielu urządzeniach), w tym nowoczesnej przeglądarki Microsoft Edge. Eksperci firmy zaprezentują także cały ekosystem urządzeń z Windows 10, pokazując nowatorskie możliwości tego systemu w wersji mobilnej i desktopowej. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane także najważniejsze aspekty bezpieczeństwa Windows 10 w środowiskach lokalnych, domenowych oraz hybrydowych. Sesję uzupełni prezentacja ekspertów firmy Intel, którzy skupią się na kwestii wdrożenia systemu Windows 10 w organizacji oraz przedstawią rekomendacje dotyczące sposobów przygotowania migracji danych w firmie, z naciskiem na elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Windows 10 Technology Summit

Uniwersalność i migracja

Jedną z najważniejszych nowości Windows 10 są uniwersalne aplikacje, czyli programy które mogą być wykorzystywane na komputerach, smartfonach, tabletach, Xbox a nawet HoloLens. Jedna z sesji przygotowanych dla deweloperów będzie dotyczyć właśnie kwestii tworzenia i różnych rodzajach aplikacji oraz migracji aplikacji do Windows 10. Dodatkowo eksperci Microsoft powiedzą jak efektywnie wykorzystać Visual Studio 2015 oraz rozwiązania można tworzyć dzięki możliwościom Azure.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na witrynie www.w10ts.pl. Z kolei my - Portal CentrumXP.pl - jako patron medialny będziemy obecni na konferencji we Wrocławiu, z której przeprowadzimy szczegółową relację.

Windows 10 Technology Summit

Mateusz Miciński
16 października 2015, 16:03
2 148
Odsłony
Mateusz Miciński
16 października 2015, 16:03
2 148
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.