Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Łatwiejsza aktywacja Windows 10 z wykorzystan...

Łatwiejsza aktywacja Windows 10 z wykorzystaniem klucza Windows 7/8

Gdy 29 lipca tego roku rozpoczęła się oferta darmowego przejścia do Windows 10, jedyną opcją była aktualizacja z poziomu Windows 7 lub Windows 8. Czysta instalacja nowego systemu nie była możliwa, chyba że wcześniej dokonaliśmy wspomnianego upgrade'u i powiązaliśmy naszą maszynę z nowym systemem. Aktywacja nowej instalacji Windows 10 na urządzeniu, na którym nigdy wcześniej nie aktywowaliśmy tego systemu, według wcześniejszych ustaleń możliwa była tylko przy użyciu klucza Windows 10. Już niebawem cały proces zostanie znacznie uproszczony.

Microsoft zamierza wprowadzić zmiany, dzięki którym będzie możliwe dokonanie czystej instalacji Windows 10, nawet gdy wcześniej nie aktualizowaliśmy systemu z poziomu Windows 7 lub Windows 8. Wystarczy jedynie posiadać legalny klucz któregoś z tych systemów. Zmiany mają wejść w życie wraz z aktualizacją Threshold 2. Jak głosi szczegółowe oświadczenie firmy: "Otrzymaliśmy ze strony Insiderów mnóstwo feedbacku, dotyczacego uproszczenia aktywacji Windows 10 na urządzeniach, które kwalifikują się do darmowej aktualizacji do legalnej [wersji] Windows przy użyciu istniejących kodów produktu Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1. Jeśli zainstalujecie ten build z poziomu Windows 10 Insider Preview na PC i nie aktywuje się on automatycznie, możecie wprowadzić kod produktu Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1, którego użyliście do aktywacji legalnej wersji Windows na tym samym urządzeniu, by aktywowac Windows 10, udając się do Ustawień > Aktualizacje i bezpieczeństwo > Aktywacja i wybierając opcję Zmień klucz produktu. Jeśli wykonujecie czystą instalację Windows 10, ładując ją z nośnika, podczas instalacji również możecie wprowadzić klucz produktu z legalnej wersji Windows na kwalifikującym się urządzeniu".


Aktywacja wymaga podania legalnego klucza produktu.

Wspomniany sposób aktywacji stanie się ogólnodostępny w przyszłym miesiącu. Jak donosi Ed Bott z portalu ZDNet.com, metoda działa już teraz w najnowszej kompilacji Insider Preview. Build 10565 dostarcza bowiem wybranych nowości, zaplanowanych dla Threshold 2.

Szczegółowe informacje o pozostałych metodach aktywowania Windows 10 znajdziecie w naszym wcześniejszym tekście: Microsoft szerzej o aktywacji Windows 10. Pamiętajmy, że oferta darmowej aktualizacji wygaśnie po roku od jej rozpoczęcia. Niezdecydowani lub spóźnialscy mają więc jeszcze ponad 9 miesięcy na wybór dogodnego sposobu przejścia na nowy system.

Krzysztof Sulikowski
14 października 2015, 15:02
30 939
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 października 2015, 15:02
30 939
OdsłonyKomentarze

Nie zdziwię się jeśli okaże się jak okres roku to ściema. Pewnie po roku M$ ogłosi, że nadal można aktualizować 7 i 8.1 za darmo do 10.
Edgar, 14 października 2015, 16:25
Z mojego, całkiem przypadkowego, testu wynika, że aktywowany Windows 7 po aktualizacji do Windows 10 jest od razu aktywny... przy odłączonym kablu sieciowym ;) Wynika z tego, że aktywacja przenoszona jest na etapie aktualizacji bez połączenia z serwerami MS.
A., 14 października 2015, 23:18
Windows 10 miał już 21% rynku teraz ma 11. Po nowym roku będzie miał poniżej 10%. Za chwile będą dopłacać za jego używanie.
cd, 15 października 2015, 22:26
"Windows 10 miał już 21% rynku" nie kłam, miał 5 %
re cd., 16 października 2015, 11:58
szczerze to wam wszsytkim powiem ze ta 10 to jakas tragedia,system wogole niedopracowany jesli chodzi o sterowniki do starszych sprzetow i nowych,wystarczy zamknąc klape windowsa i juz mamy niebieski ekran,myslalem ze mam problem z lapkiem,jednak na stacjonarce tez sa dziwne odpaly,powrocilem na 8.1 tylko ze wzgledu ze juz jest sprawdzony system,i co sie okazalo zadnych problemow,oni juz niech ida do lamusa,bo linux ich wyprze z rynku jeszcze troche.
xadamzzza, 2 czerwca 2016, 10:09
drogo i beznadziejnie. Linux bije ich o głowę, a peryferie instalują i uruchamiają się bez problemu Linux górą.
Henio, 11 lutego 2017, 16:00
no to po zainstalowaniu windowsa 10. od razu uaktualniacie i macie wszystkie sterowniki, nawet do starszych maszyn.
Incognito, 22 listopada 2017, 10:21

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.