Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy Surface Book wyraźnie nakręcił klientów

Nowy Surface Book wyraźnie nakręcił klientów

Choć swojego pierwszego w historii laptopa Microsoft zaprezentował światu niespełna tydzień temu, to nakład tego urządzenia zdołał się już w dużej mierze wyczerpać. W Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie prowadzona jest jego przedsprzedaż, najszybciej wyprzedał się najbogatszy wariant Surface Booka, za który Microsoft życzy sobie 2699 dolarów.

Surface Book to wysokiej klasy laptop dotykowy, który dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji z powodzeniem może służyć także jako tablet. Produkt ten przygotowany został w kilku różnych wariantach, różniących się między sobą rodzajem procesora (Intel Core i5 lub i7), ilością dostępnej pamięci RAM (8 GB - 16 GB) oraz pojemnością pamięci wewnętrznej (128 GB - 250 GB). Interesujące jest, że to właśnie najbogatszy model złożony z tych najdroższych komponentów sprzedał się w USA najszybciej.

Oczywiście nie można wykluczyć, że szybkie wyczerpanie się magazynów wynika z dość małej liczby wystawionych na sprzedaż sztuk. Jak podkreśla jednak Paul Thurott z WinSuperSite, liczba przedpremierowych zamówień notebooka jest dużo wyższa, niż miało to miejsce w przypadku któregokolwiek z dotychczasowych urządzeń marki Surface, co jednoznacznie wskazuje na jego przyszły sukces. Również Amazon dwa spośród czterech dostępnych wariantów tego produktu listuje wśród obecnych bestsellerów, choć z powodu zaistniałych braków magazynowych Surface Book ewidentnie zaczyna z tej listy wypadać.

Także w mediach zainteresowanie laptopem Surface wydaje się dosyć spore (liczba odsłon reklamy tego produktu w serwisie YouTube przekracza już 4 miliony), a niejednokrotnie urządzenie to przyćmiewa wszystkie inne nowości Microsoftu, na które czekaliśmy przecież wiele miesięcy.

Cóż, jak to mówią Amerykanie, 'The HYPE is real'.

Krzysztof Kapustka
12 października 2015, 18:13
1 969
Odsłony
Krzysztof Kapustka
12 października 2015, 18:13
1 969
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.