Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowa opaska Band pozwoli układać i śledzić pl...

Nowa opaska Band pozwoli układać i śledzić plany treningów

Podczas minionej konferencji Windows 10 Devices Microsoft potwierdził wcześniejsze plotki o następcy opaski Band. Druga wersja urządzenia trafi do sprzedaży już pod koniec października, tymczasem Microsoft uruchomił nową, poświęconą jej stronę. Pojawiły się na niej wszystkie niezbędne informacje i wykaz nowych funkcji. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Wyposażony w kolorowy wyświetlacz AMOLED pokryty przez Gorilla Glass 3, jedenaście czujników (w tym GPS), monitor UV i barometr, Band 2 stanowi lepiej dopracowaną wersję swojego poprzednika. Twórcy skupili się przede wszystkim na sferach zdrowia i sportu. Najważniejsze funkcje, o których przeczytamy na stronie, to:

 • Nieprzerwane, optyczne monitorowanie pulsu: użytkownik opaski może dowiedzieć się więcej o sobie, rejestrując puls podczas treningów, codziennych aktywności i snu.
 • Śledzenie aktywności: system celów i osiągnięć zapisuje nasze aktywności - bieganie, kolarstwo, gra w golfa czy trening na siłowni.
 • Obsługa poczty e-mail, wiadomości tekstowych, powiadomienia z kalendarza: Band 2 wyświetli otrzymane wiadomości oraz powiadomienia o zapisanych terminach.
 • Śledzenie jakości snu: użytkownik łatwiej zrozumie, jaki wpływ na jego zdrowie i regenerację organizmu ma sen.
 • Licznik spalonych kalorii: dowiemy się, ile kalorii spaliliśmy podczas chodzenia (krokomierz), wykonywania innych aktywności i snu.
 • Inteligentne powiadomienia: użytkownik decyduje, które powiadomienia będzie otrzymywać. Możliwość wyboru połączeń, wiadomości, przypomnień z kalendarza, powiadomień z Facebooka i Twittera.

Microsoft Band 2

Wiemy już, że Band 2 będzie współpracować z aplikacją Microsoft Health oraz asystentką Cortana w smartfonach z Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. "Bądź połączony ze swoim telefonem, nawet gdy jest odłożony. Przeglądaj maile, otrzymuj powiadomienia z kalendarza i o nadchodzących połączeniach, odbieraj wiadomości tekstowe i oglądaj aktualizacje w mediach społecznościowych. Odpowiadaj natychmiastowo poprzez standardową szybką odpowiedź lub podyktuj odpowiedź, używając Cortany" - pisze Microsoft. Warto dodać, że opaska współpracuje także z iPhone'ami i telefonami, działającymi pod kontrolą systemu Android.

Microsoft Band 2

Wybierając rozmiar opaski, powinniśmy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Odpowiednie dopasowanie urządzenia ma spory wpływ na prawidłowy odczyt danych pulsometru. Dostępne będą trzy rozmiary, dostosowane do różnych obwodów nadgarstka:

 • L: 180 mm - 210 mm
 • M: 163 mm - 185 mm
 • S: 143 mm - 170 mm

Więcej informacji o opasce Band 2 znajdziecie na poświęconej jej stronie. Jest ona dostępna jedynie w języku angielskim. Brak polskiej wersji dość dobitnie potwierdza, że Microsoft nie będzie prowadził sprzedaży urządzenia na rynku polskim. Niewykluczone jednak, że dystrybucją na terenie naszego kraju zajmą się zewnętrzni sprzedawcy detaliczni.

Krzysztof Sulikowski
6 października 2015, 22:27
1 974
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 października 2015, 22:27
1 974
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.