Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Office Delve z nowymi funkcjami społecznościo...

Office Delve z nowymi funkcjami społecznościowymi

Office Delve to narzędzie do zarządzania treściami firmowymi lub organizacyjnymi, skrojone niejako na wzór popularnego Flipboard. To sieć spersonalizowanych połączeń i biznesowa platforma społecznościowa w jednym. Produkt ujrzał światło dzienne we wrześniu 2014 r. i od tego czasu zyskał szereg aktualizacji, zorientowanych na prodyktywność, aspekt społecznościowy i głębszą integrację z Office 365. Rozwój platformy trwa nadal. Microsoft zapowiedział kilka nowych funkcji, którym przyjrzymy się bliżej za chwilę.

Gdy podczas tegorocznej konferencji Convergence 2015 o Office Delve mówił prezes Microsoftu, Satya Nadella, szczególny nacisk położono na współprace z usługami SharePoint, OneDrive, Yammer i Mail. Współpraca z innymi produktami Microsoftu może - wedle zamierzeń twórców - przyczynić się do efektywniejszego zarządzania czasem w biznesie. "Jako że nowoczesne stanowiska pracy ewoluują, ewoluuje także Office 365, by pomóc ludziom we współpracy, udostępnianiu i odkrywaniu informacji w łatwiejszy sposób" - czytamy w nowym wpisie na blogu Office.

Office Delve

Microsoft zapowiedział trzy nowe doświadczenia społecznościowe w Office Delve:

  • Wystawianie pochwał: funkcja Praise pozwoli na wysłanie widocznej publicznie pochwały naszego partnera biznesowego lub współpracownika. Pochwała będzie widoczna na profilu odbiorcy. By stała się bardziej rozpoznawalna, współpracownicy mogą ją "polubić".
  • Tworzenie nowych stron w SharePoint Online: korzystając z autorskich szablonów, biznesowi subskrybenci Office 365 będą mogli tworzyć bogate w multimedia strony. Powiązanie z innymi aplikacjami pakietu umożliwia dodawanie dokumentów z chmury OneDrive dla Firm lub SharePoint Online Document Libraries, materiałów wideo z portalu Office 365 Video czy zdjęć z dysku twardego naszego urządzenia.
  • Dodawanie do ulubionych: jest to nowa opcja zapisywania ciekawych treści w Office Delve. Jeśli na naszej tablicy pojawi się karta, którą chcielibyśmy zobaczyć później, możemy dodać ją do ulubionych. Zapisane treści będą dostępne w zakładce Ulubione (Favorites), widniejącej w panelu po lewej stronie ekranu.

Kiedy nowe funkcje zostaną uruchomione? Z systemu Pochwał jako pierwsi skorzystają użytkownicy z USA, natomiast funkcja Ulubionych trafi do subskrybentów z całego świata w ramach aktualizacji First Release. Autorskie szablony stron w SharePoint są już dostępne dla wszystkich biznesowych subskrybentów Office 365. Pozostali użytkownicy otrzymają do nich dostęp za kilka tygodni. Microsoft zapowiedział też dalsze aktualizacje Office Delve. Aktualnie firma pracuje nad nowymi metodami personalizacji strony profilowej i ulepszeniami ogólnego interfejsu użytkownika.

Krzysztof Sulikowski
4 października 2015, 18:51
1 426
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 października 2015, 18:51
1 426
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.