Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwsze urodziny programu Windows Insider: 2...

Pierwsze urodziny programu Windows Insider: 27 buildów, 7 mln testerów

Dokładnie rok temu, z chwilą udostępnienia pierwszego builda Windows 10: Technical Preview, rozpoczął się program Windows Insider. Pierwsza kompilacja nosiła numer 9841 i w ciągu zaledwie dwóch tygodni przyciągnęła milion testerów (dziś ich liczba jest wielokroć większa). Od tego momentu przekazywaliśmy Wam wszystkie istotne informacje o nowych wydaniach systemu. Microsoft w ramach pierwszych urodzin programu Windows Insider postanowił opublikować interesujące podsumowanie.

Liczba zarejestrowanych Insiderów w ciągu niecałego roku wzrosła... siedmiokrotnie. Windows 10: Insider Preview zarówno w wersji mobilnej, jak też desktopowej, testuje dziś 7 milionów użytkowników. Ta pokaźna "armia" dostarcza firmie bezcennych sugestii i opinii, dzięki którym dopracowywanie systemu przebiega znacznie sprawniej. Swoje trzy grosze dorzucił dziś Gabe Aul, głowa programu Insider. Przypomniał on, że od 1 października 2014 r. ukazało się łącznie 27 publicznych buildów Technical/Insider Preview na urządzenia mobilne i PC/desktop. "Byliście świadkami wzlotów i upadków podczas rozwijania oprogramowania z wglądami i przejrzystością, jakiej jeszcze nie było" - pisze Gabe Aul.

"Wciąż składamy pokłony i jesteśmy wdzięczni za pokłady wysiłku i energii, które Insiderzy wnoszą do programu. Mamy nadzieję, że mieliście z tego taką samą frajdę, jak my. Widzieliście rzeczy jako pierwsi, wypróbowaliście je w ich wczesnych fazach rozwoju i ukształtowaliście kierunek, w którym poszliśmy. Sugerowaliście nam pomysły, które zostały wcielone w życie (i będzie tego więcej!), i wysyłaliście zgłoszenia o błędach, które pozwoliły nam naprawiać problemy, by wasi przyjaciele i rodzina mogli bez przeszkód doświadczać finalnego wydania [Windows 10]" - dodaje szef programu Windows Insider.

Mimo że pełna wersja Windows 10 dla urządzeń desktop jest już dostępna od 2 miesięcy, program Windows Insider będzie nadal prowadzony w sposób równoległy. Jeśli zaś chodzi o Windows 10 Mobile, wersja RTM nie została jeszcze ukończona, stąd niezwykle ważna jest rola testerów. Czy program poglądowy dobiegnie kiedyś końca? Tego nie wiemy, a na razie na to się nie zapowiada. Liczba aktywnych uczestników programu i jakość przesyłanego feedbacku najwyraźniej przerosły oczekiwania Microsoftu. Jeśli Windows 10 ma być stale doskonalony (a taki model rozwoju przyjęto), dane od społeczności Insiderów wydają się wciąż najlepszym wsparciem dla twórców.

Krzysztof Sulikowski
1 października 2015, 20:07
2 025
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 października 2015, 20:07
2 025
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.