Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Chińska edycja Windows 10 pozbawiona wyszukiw...

Chińska edycja Windows 10 pozbawiona wyszukiwarki Bing i innych dodatków

Od czasu premiery Windows 10 (29 lipca 2015 r.) Windows 10 został zainstalowany na ponad 10 milionach urządzeń w Chinach. W związku z tym Microsoft nawiązał wiele nowych partnerstw z chińskimi przedsiębiorstwami. Jednym z nich jest Baidu, popularny dostawca wyszukiwarki i innych usług w Kraju Środka.

Jak możemy przeczytać w nowym wpisie na stronie Blogging Windows, Microsoft wypuści na chiński rynek specjalną wersję Windows 10 ze zmodyfikowaną przeglądarką Edge, silnikiem wyszukiwania i stroną startową. "Wspólnie ułatwimy klientom Baidu aktualizację do Windows 10 i dostarczymy spersonalizowanego doświadczenia dla klientów z Chin, oferując im lokalne doświadczenie przeglądania i wyszukiwania. Baidu.com stanie się domyślną stroną domową i wyszukiwarką w przeglądarce Microsoft Edge w Windows 10. Nowy kanał dystrybucji Windows 10 Baidu, 'Windows 10 Express', ułatwi chińskim użytkownikom Internetu pobranie oficjalnego doświadczenia Windows 10. Ponadto Baidu dostarczy Uniwersalnych Aplikacji Windows dla Wyszukiwarki, Wideo, Chmury i Map w Windows 10" - pisze Microsoft.

Baidu. Źródło: Winbeta.org

By pozyskać nowych klientów, trzeba czasem pójść na kompromisy. Baidu posiada ponad 600 milionów aktywnych użytkowników i jest najczęściej ustawianą stroną startową na terytorium Chin. Microsoft postanowił zrezygnować z kilku swoich usług i zastąpić je odpowiednikami zewnętrznego dostawcy, cieszącego się w Chinach dużo większą rozpoznawalnością. Dzięki temu wielu lokalnych użytkowników znacznie szybciej odnajdzie się w środowisku Windows 10. A co z natywnym dla Windows 10 serwisem Bing? "Czujemy się głęboko zobowiązani do dostarczania Bing na całym świecie, lecz jesteśmy także zobowiązani do oferowania lokalnych odpowiedników [naszych] doświadczeń - jak Baidu w Chinach - by dostarczyć wspaniałych doświadczeń Windows 10" - tłumaczy Microsoft.

Microsoft podpisał w ostatnim czasie wiele umów z wiodącymi firmami i instytucjami rządowymi w Chinach. Ich listę wraz ze szczegółami konktraktów możemy prześledzić na blogu The Fire Hose.

Krzysztof Sulikowski
24 września 2015, 18:57
2 206
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 września 2015, 18:57
2 206
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.