Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacja Xbox zaktualizowana. Niebawem wysta...

Aplikacja Xbox zaktualizowana. Niebawem wystartuje program Beta

Microsoft nie próżnuje w kwestii aktualizowania poszczególnych usług Xbox. Wczoraj aktualizację systemu otrzymała konsola Xbox 360. Wśród nowości znalazło się m. in. połączenie ze znajomymi z Windows 10 i Xbox One. Wybrani użytkownicy najnowszej konsoli już za kilka tygodni otrzymają z kolei dostęp do specjalnej wersji Windows 10. Jednym z najważniejszych tegorocznych osiągnięć jest opracowanie wstecznej kompatybilności z Xbox 360. Dziś skupimy się jednak na aplikacji, która niejako spaja wszystkie te usługi.

Xbox jako aplikacja dla Windows 10 to swego rodzaju pomost, który przybliża użytkowników Windows 10 do doświadczenia Xbox One. Aplikacja otrzymała właśnie "wrześniowy update", w skład którego wchodzą cztery nowości funkcjonalne:

  • Lista znajomych prezentowana w czasie rzeczywistym: widok listy znajomych jest odświeżany automatycznie, dzięki czemu widzimy, którzy z naszych znajomych są obecnie online/offline. Dotyczy to również uruchamianych gier oraz udziału w rozgrywkach wieloosobowych.
  • Tablica aktywności prezentowana w czasie rzeczywistym: będąc w aplikacji Xbox, nie musicie już odświeżać tablicy aktywności. Zawartość będzie odświeżana automatycznie.
  • Porównywanie postępów w grach: użytkownicy aplikacji Xbox mogą wejść na swoją listę osiągnięć i kliknąć przycisk "porównaj", by porównać postępy. Dotyczy to zarówno systemu osiągnięć, jak i postępów ujętych procentowo i punktów Gamescore.
  • Wprowadzanie tekstu do konsoli: aplikacja Xbox dla Windows 10 może posłużyć za interfejs wejścia w połączeniu z konsolą Xbox One. Użytkownik ma do wykorzystania praktycznie wszystkie urządzenia zgodne z Windows 10: klawiaturę, ekrany dotykowe i nie tylko. To dość wygodne rozwiązanie do czasu, aż Xbox One otrzyma wsparcie dla klawiatury i myszy.

Xbox

Oprócz zaprezentowania nowych funkcji dla wszystkich użytkowników aplikacji Microsoft zapowiedział uruchomienie aplikacji Xbox Beta. Będzie ona dostępna do pobrania ze Sklepu Windows jeszcze w tym miesiącu. Podobnie jak w przypadku programu Xbox One Preview, użytkownicy będą mogli testować nowe funkcje i przesyłać swoje opinie.

Krzysztof Sulikowski
18 września 2015, 17:18
2 404
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 września 2015, 17:18
2 404
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.