Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problemy z Odtwarzaczem DVD w Windows 10? Mic...

Problemy z Odtwarzaczem DVD w Windows 10? Microsoft sugeruje rozwiązania

Windows 10 wszedł na rynek z masą nowych funkcji, niemniej użytkownicy zwrócili uwagę na pewne braki. System nie posiada wbudowanego odtwarzacza filmów DVD. By oglądać materiały w tym formacie, należy pobrać oprogramowanie zewnętrznych producentów lub aplikację Odtwarzacz DVD Windows, dostępną w darmowej wersji próbnej. Program trafił do Sklepu Windows stosunkowo niedawno, dlatego też niektóre jego błędy nie doczekały się jeszcze poprawek. Microsoft radzi, co zrobić w przypadku napotkania problemów.

Na portalu Microsoft Community została opublikowana lista znanych błędów, na które wskazała twórcom Odtwarzacza DVD Windows społeczność testerów. Nim ukażą się odpowiednie aktualizacje, użytkownicy aplikacji mogą "obejść" owe problemy. Lista obejmuje sześć scenariuszy:

 1. Wideo zacina się lub nie odtwarza. Często pomaga zainstalowanie najnowszych sterowników karty graficznej (AMD, Intel, Nvidia). Microsoft pracuje nad rozpoznaniem innych przyczyn tego problemu.
 2. Podczas zmiany płyty DVD na inną Odtwarzacz DVD Windows nie odtwarza nowego DVD. Można to obejść, ponownie uruchamiając aplikację.
 3. Odtwarzacz DVD Windows nie wykrywa dysku w napędzie. Należy zamknąć program, ponownie włożyć dysk do napędu i uruchomić aplikację.
 4. Po włożeniu płyty do napędu uruchamia się Sklep Windows. Należy wejść do menu Start, odszukać pozycję "DVD" i kliknąć prawym przyciskiem myszy wskazaną podpowiedź. Z menu ustawień wybieramy Autoodtwarzanie, a następnie wybieramy opcję Odtwarzaj DVD (Odtwarzacz DVD Windows).
 5. Odtwarzacz DVD Windows nie odtwarza audio w standardzie Dolby Digital Plus 5.1. Można próbować rozwiązać ów problem, instalując najnowsze aktualizacje z Windows Update. Microsoft szuka innych przyczyn tego problemu.
 6. Odtwarzanie DVD na drugim ekranie poprzez HDMI czasami nie działa. Na razie nie istnieje sposób na obejście tego problemu.

Odtwarzacz DVD Windows

"Aplikacja Odtwarzacz DVD Windows jest dostępna bezpłatnie przez ograniczony okres dla osób dokonujących uaktualnienia do systemu Windows 10 z systemów Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate, Windows 8 oraz Windows 8.1 z programem Windows Media Center. Pamiętaj, że program Windows Media Center nie jest częścią systemu Windows 10 i zostanie usunięty podczas uaktualniania do systemu Windows 10. Po zakończeniu uaktualniania na komputer PC zostanie automatycznie pobrana aplikacja Odtwarzacz DVD Windows. Aby mieć prawo do bezpłatnego pobrania aplikacji Odtwarzacz DVD, musisz uaktualnić system Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 na danym komputerze, a nie wykonać czystą instalację. Jeśli Twoja wersja systemu Windows 7 lub Windows 8 nie zawiera programu Media Center, po uaktualnieniu do wersji Windows 10 przejdź do Sklepu Windows — tam możesz nabyć aplikację Odtwarzacz DVD Windows lub inną aplikację, która odtwarza płyty DVD. Jeśli Twój komputer ma stację dysków optycznych, aplikacja Odtwarzacz DVD Windows będzie odtwarzać filmy DVD (ale nie zawartość dysków Blu-ray)." - głosi oficjalny opis programu.

Jak podkreśla Microsoft, wszystkie podane wyżej rozwiązania mają charakter tymczasowy. Firma liczy na feedback ze strony użytkowników, który pomoże w szybszym opracowaniu aktualizacji.

Krzysztof Sulikowski
16 września 2015, 19:52
5 995
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 września 2015, 19:52
5 995
OdsłonyKomentarze

ja sugeruje zmianę systemu
wasty, 16 września 2015, 20:29

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.