Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pakiety językowe i układy klawiatur dla noweg...

Pakiety językowe i układy klawiatur dla nowego Windows 10 Mobile już dostępne

Wydana w poniedziałek kompilacja Windows 10 Mobile o numerze 10536.1004 względem swojego poprzednika wprowadza szereg usprawnień i pozytywnych modyfikacji, przy czym ze względu na pewne niedogodności w użytkowaniu tego systemu nadal nie jest to idealny kandydat na końcową wersję mobilnego Windows. Jak informowaliśmy wczoraj, jednym z jego jawnych (choć pomniejszych) niedociągnięć był chwilowy brak dodatkowych pakietów językowych dla mowy i wprowadzania tekstu, które miały pojawić się z jednodniowym opóźnieniem. Dziś Gabe Aul z Microsoft, tradycyjnie już przy użyciu swojego twitterowego konta, potwierdził zgodnie z wczorajszą obietnicą dostępność owych pakietów do pobrania, dziękując jednocześnie użytkownikom za cierpliwość.

Osoby, które pobrały stosowne pakiety dla mowy i wprowadzania tekstu jeszcze przed aktualizacją do nowego wydania systemu, mogły korzystać z nich na nowej wersji bez żadnych przeszkód. W pozostałym przypadku próba pobrania ich na wydaną na początku tygodnia kompilację Windows 10 Mobile skutkowała komunikatem błędu, przez co Gabe namawiał do wstrzymania się z ich instalowaniem do czasu pełnego ich wdrożenia na serwery. Dziś wszystkie dodatkowe pakiety językowe powinny być już dostępne do pobrania.

Wsparcie dla dodatkowych języków na Windows 10 Mobile wdrażane jest na tym systemie stosunkowo wolno, zwłaszcza jeśli chodzi o wsparcie lokalizacyjne dla Cortany. Po Włoszech, Niemczech i Hiszpanii na razie mówi się o planach Microsoftu dotyczących wprowadzenia Cortany na rynek australijski, kanadyjski (po francusku) i japoński, a niedługo potem także w Meksyku i Brazylii. O oficjalnej wersji polskiej (lub chociaż angielskiej) w naszym regionie na razie nie mamy co myśleć.

Krzysztof Kapustka
16 września 2015, 12:59
2 766
Odsłony
Krzysztof Kapustka
16 września 2015, 12:59
2 766
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.