Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Matter Center - nowa platforma dla prawników ...

Matter Center - nowa platforma dla prawników w Office 365

Mogłoby się wydawać, że w segmencie platform do zarządzania wiadomościami i dokumentami prawniczymi jest już tłoczno i mocno konkurencyjnie. Cóż, teraz będzie jeszcze bardziej tłoczno, jako że Microsoft uruchomił usługę Matter Center dla Office 365. Jest to długo wyczekiwany zestaw narzędzi prawniczych w chmurze, stanowiący dodatek do Office 365.

Matter Center został zaprojektowany jako wewnętrzne narzędzie, służące własnym celom działu prawniczego w Microsoft, i do tychże celów używany jest nadal. Zmienił się jedynie pierwotny zamysł twórców. Dopiero w zeszłym roku grupa Legal & Corporate Affairs Group (LCA) postanowiła upublicznić platformę i uczynić z niej dodatek do Office 365. W rzeczywistości Microsoft już wcześniej udostępnił platformę wybranym partnerom, wliczając w to firmy, takie jak Epona, Handshake Software, LawPoint365, Perficient, Ubiquity Wave, Project Leadership Associates czy PayneGroup. Skupmy się jednak na funkcjonalności platformy. Matter Center oferuje możliwość tworzenia i przeglądania dokumentów prawnych z poziomu klienta poczty Outlook, powiązania ich z załącznikami w formie dokumentów Word, Excel, OneNote oraz bezpiecznej współpracy z innymi prawnikami z lub spoza firmy klienta.

Microsoft wyszczególnia kilka najważniejszych funkcjonalności i cech Matter Center:

 • Dostęp w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca: podobnie jak Office 365, Matter Center współpracuje z PC, tabletami i telefonami, działającymi pod kontrolą systemów Android, iOS/OS X i Windows. Dzięki powiązaniu z OneDrive dla Firm użytkownik ma też stały dostęp do dokumentów online i offline.
 • Współpraca w czasie rzeczywistym - narzędzie automatycznej kontroli wersji z Office 365 pozwala na edycję dokumentu przez wielu użytkowników jednocześnie. Mogą oni pochodzić z lub spoza firmy klienta.
 • Intuicyjna wyszukiwarka i wizualizacje danych - wyszukiwanie i przeglądanie danych możliwe jest bezpośrednio z poziomu aplikacji Word czy Outlook. By zwizualizować dane z dokumentów prawniczych, możemy skorzystać z narzędzia Power BI.
 • Przypinanie i flagowanie - dokumenty i wnioski możemy przypinać i tagować we współpracy z platformą Delve.
 • Zgodność ze standardami bezpieczeństwa - Matter Center pozwala użytkownikowi skonfigurować ustawienia dostępu, podglądu i edycji współdzielonych dokumentów. Platforma jest zgodna ze wszystkimi biznesowymi standardami bezpieczeństwa Office 365.
 • Elastyczność i kontrola - Matter Center został udostępniony w repozytorium GitHub. Dzięki temu klienci i partnerzy mogą tworzyć i rozbudowywać swoje rozwiązania w zależności od potrzeb klienta.

Więcej informacji o platformie znajdziecie na stronie Microsoft.com/mattercenter. By korzystać z usługi Matter Center, niezbędna będzie subskrypcja Office 365 i Azure.

Krzysztof Sulikowski
31 sierpnia 2015, 21:59
1 703
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
31 sierpnia 2015, 21:59
1 703
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.