Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sierpniowa aktualizacja Xbox, a w niej stream...

Sierpniowa aktualizacja Xbox, a w niej streaming w jakości HD

Jedną z zalet posiadania Xbox One i Windows 10 jest możliwość strumieniowania gier z konsoli wprost do PC. Sierpniowa aktualizacja Xbox wniesie tę funkcję na jeszcze wyższy poziom i zapewni doświadczenie w prawdziwej jakości HD. Do aplikacji zawitają też inne nowości. Jakie? O tym poniżej.

Wszelkie niezbędne informacje o najnowszej aktualizacji znajdziemy na blogu Xbox Wire. Pełna lista zapowiedzianych na ten miesiąc zmian obejmuje:

 • Strumieniowanie gier w 1080p/60fps - funkcja streamingu posiada już wsparcie dla jakości HD: rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy 60 klatkach na sekundę. By z niej skorzystać, niezbędne będzie posiadanie szybkiego łącza internetowego. Strumieniowanie w wysokiej jakości włączymy w ustawieniach aplikacji Xbox dla Windows 10.
 • Prawy przycisk myszy - kliknięcie prawym przyciskiem myszy jednego z naszych znajomych pozwoli szybko wybrać opcję wysłania mu wiadomości lub zaproszenia do gry.
 • Powiadomienia - od dziś użytkownik może włączyć lub wyłączyć opcję otrzymywania powiadomień o zaproszeniach.
 • Ostatnio uruchamiane gry - aplikacja Xbox wyświetla w sposób dynamiczny animacje, z których dowiemy się, jak wielu naszych znajomych grało w dany tytuł oraz poznamy listę czterech znajomych, którzy grali w niego jako ostatni. Animacja przełączy się następnie do widoku naszej ostatniej gry, punktów w Gamescore oraz postępów w osiągnięciach, podanych w procentach.
 • Porównywanie osiągnięć ze znajomymi - możliwość porównania naszych osiągnięć z osiągnięciami dowolnie wybranego znajomego. Opcję tę znajdziemy w Game Hub.
 • Moje gry - moduł ten został wyposażony w widok siatki z listą pozycji, uporządkowanych w kolejności alfabetycznej. Gdy klikniemy daną literę, lista zostanie przefiltrowana. Dodając kolejne litery, możemy szybciej odszukać interesujący nas tytuł.
 • Dodawanie gier - możliwość ręcznego dodawania do kolekcji gier, do których skróty znajdują się w menu Start.

"Zespół odpowiedzialny za aplikację Xbox w Windows 10 dokonał też aktualizacji, zaadresowanej do niektórych błędów, związanych z logowaniem, lokalizacją i strumieniowaniem gier, które zgłosili użytkownicy Windows 10. Aplikacja Xbox w Windows 10 powinna zaktualizować się do nowej wersji automatycznie, gdy ta stanie się dostępna w Windows Store. Gdy otrzymasz aktualizację, wersja twojej aplikacji powinna być oznaczona numerem 8.8.15003.00000 lub wyższym" - dodaje Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
19 sierpnia 2015, 00:35
1 967
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 sierpnia 2015, 00:35
1 967
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.