Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: trzy tygodnie od premiery, trzy z...

Windows 10: trzy tygodnie od premiery, trzy zbiorcze pakiety poprawek

Od premiery Windows 10 minęły niespełna trzy tygodnie. W międzyczasie Microsoft zdążył już udostępnić trzy zbiorcze aktualizacje dla tego systemu. Ostatnia z nich dostępna jest oczywiście za pośrednictwem Windows Update.

Dokumentację do aktualizacji, oznaczonej jako KB3081438, możemy znaleźć tutaj, ale nie dostarcza ona zbyt wielu szczegółowych informacji o nowościach. Jak głosi lakoniczny komunikat, „Ta aktualizacja zawiera ulepszenia mające na celu zwiększenia funkcjonalności systemu Windows 10. Aktualizacje Windows 10 są kumulatywne. Oznacza to, że ten pakiet zawiera wszystkie dotychczas opublikowane poprawki. Jeśli instalowałeś poprzednie aktualizacje, na twoim komputerze zostaną pobrane i zainstalowane jedynie nowe poprawki”. Po dokonaniu instalacji niezbędne będzie ponowne uruchomienie komputera.

Taki model aktualizowania Windows 10 należy raczej rozpatrywać w kategoriach nowej filozofii Microsoftu. Windows 10 realizuje koncepcję systemu jako usługi (Windows-as-a-Service). Aktualizacje tego typu powinny pojawiać się dużo częściej, niż w przypadku Windows 7 czy Windows 8. Mając na uwadze, że w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się aż trzy zbiorcze aktualizacje, można się spodziewać wielu kolejnych aktualizacji, usprawniających system. Nie są to stricte aktualizacje bezpieczeństwa. Pozostaje mieć nadzieję, że ostatnie działania firmy z Redmond związane są wyłącznie z tym, że sam Windows 10 jest po prostu jej najmłodszym dzieckiem.

Wysoka częstotliwość udostępniania kolejnych aktualizacji wiąże się też ze wspomnianym modelem Windows-as-a-Service. Windows 10 uzyskał wprawdzie stabilność i funkcjonalność, odpowiednie dla wersji RTM, tym niemniej system nie został „ukończony” w klasycznym rozumieniu tego słowa.

Marcin Paradowski
18 sierpnia 2015, 15:41
2 370
Odsłony
Marcin Paradowski
18 sierpnia 2015, 15:41
2 370
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.