Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sway dla Windows 10 już działa

Sway dla Windows 10 już działa

Kilka dni temu Microsoft udostępnił w Sklepie Windows nową aplikację Sway do tworzenia prezentacji o tej samej nazwie. Aplikacja była co prawda dostępna do pobrania i uruchamiała się, ale nie można z niej było jeszcze korzystać. Dziś powiązana z nią usługa została włączona, a sam program pozwala już tworzyć i publikować nowe Swaye.

Sway to cyfrowa aplikacja opisowa do pracy, szkoły i domu, która umożliwia szybkie i łatwe tworzenie dopracowanych, interakcyjnych raportów, prezentacji, prywatnych opowieści i nie tylko. Dodaj zawartość, a Sway zajmie się resztą - w taki własnie sposób opisuje swoją aplikację Microsoft. Do jej głównych zalet należą prezentowanie określonych historii przy użyciu interakcyjnych treści, funkcja wyszukiwania i pozyskiwania treści na podstawie konkretnej zawartości, możliwość szybkiej modyfikacji i formatowania Swaya za pomocą dostępnych w programie projektów oraz szybkie (dzięki synchronizacji z chmurą OneDrive) udostępnianie i nawiązywanie współpracy w ramach pojedynczego łącza.

Zdaniem Microsoftu aplikacja Sway nie stanowi konkurencji dla programu PowerPoint, lecz jest raczej jego uzupełnieniem. Do tworzonych prezentacji możemy wstawiać nie tylko pozyskane wcześniej zdjęcia, ale też przechwytywać je z dostępnej kamery internetowej. Gotowe projekty możemy publikować także w ramach zintegrowanej z aplikacją usługi publicznego udostępniania dokumentów Docs.com, która w nowej odsłonie została wczoraj oficjalnie ogłoszona.

Jeśli nie pobraliście jeszcze aplikacji Sway dla Windows 10, możecie to zrobić bezpośrednio ze Sklepu Windows. Program jest całkowicie darmowy i zajmuje nieco ponad 60 MB. Sway ma wkrótce trafić do wybranych pakietów Office 365 (Home i Education).

Krzysztof Kapustka
6 sierpnia 2015, 10:53
1 869
Odsłony
Krzysztof Kapustka
6 sierpnia 2015, 10:53
1 869
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.