Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Odtwarzacz DVD dla Windows 10 w darmowej wers...

Odtwarzacz DVD dla Windows 10 w darmowej wersji próbnej

Jak prawdopodobnie wiecie, Windows 10 to nie tylko zestaw całkowicie nowych funkcjonalności. Jego użytkownicy muszą pożegnać się z kilkoma usługami, wliczając w to Windows Media Center, gadżety pulpitu czy natywnych sterowników dla niektórych starszych urządzeń. Jednym z najbardziej krytykowanych posunięć Microsoftu jest usunięcie wbudowanego odtwarzacza DVD. By oglądać filmy w tym formacie, potrzebna będzie dodatkowa aplikacja.

Microsoft nie pozostawił jednak swoich klientów bez alternatywnego programu do odtwarzania filmów DVD. W nowym Sklepie Windows (Sklepie Microsoft) pojawiła się aplikacja Odtwarzacz DVD Windows, która - jak głosi opis - "ułatwia oglądanie ulubionych dysków DVD. Oglądaj zarówno komercyjne, jak i domowe dyski w formacie DVD-Video. Uwaga: aplikacja wymaga stacji dysków optycznych z obsługą DVD. Uwaga: klienci, którzy uaktualniają do systemu Windows 10 systemy Windows 7 Ultimate, Professional, Home Premium lub Windows 8.1 z dodatkiem Media Center, otrzymają tę aplikację bezpłatnie przez ograniczony czas jako automatyczną aktualizację systemu Windows."

Obrazek

Darmową wersję próbną Odtwarzacza otrzymają tylko ci użytkownicy, którzy dokonali aktualizacji do Windows 10 z poziomu wyżej wymienionych wersji Windows 7 i Windows 8. Nie dotyczy to więc testerów wersji Insider Preview oraz użytkowników instalujących Windows 10 "na czysto", chyba że aktualizowali system z innej instancji. By otrzymać darmową aktualizację, należy standardowo sprawdzić jej dostępność w Windows Update. Jeśli nasz system kwalifikuje się do jej otrzymania, aplikacja zostanie pobrana automatycznie. Pojedyncza licencja obejmuje tylko jedno urządzenie z Windows 10. Ponadto Microsoft informuje, że Odtwarzacz DVD Windows obsługuje tylko optyczne dyski DVD. Nie uruchomimy więc na nim kopii filmów zapisanych na dysku twardym i filmów z nośników Blu-ray. Aplikacja będzie darmowa przez ograniczony okres. Nie został on jeszcze sprecyzowany, tym niemniej Microsoft rozważa zakończenie go wraz z końcem darmowej oferty aktualizacji samego Windows 10.

Jeśli nie znajdziecie Odtwarzacza w Windows Update, możecie pobrać go ze Sklepu Windows. Cena jest zbliżona do innych odtwarzaczy komercyjnych i wynosi 65 zł. Jeśli interesuje Was darmowy odpowiednik, możecie też zajrzeć do naszego działu Download.

Krzysztof Sulikowski
5 sierpnia 2015, 19:16
11 826
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 sierpnia 2015, 19:16
11 826
OdsłonyKomentarze

Poprostu śmiech.
Olo, 5 sierpnia 2015, 22:39
@ Olo: A co, myślałeś, że windows 10 jest zupełnie za darmo? Nie ma tak łatwo. Im więcej teraz słyszę o tym windowsie, tym bardziej się przekonuję by zostać w windows 7. Wcześniej byłem przekonany, że nowy windows to krok milowy w innowacji i chcę go mieć (nawet jakbym miał zapłacić). Może i tak jest, ale mam coraz więcej wątpliwości czy aby ten krok nie zmierza w złym kierunku, czy nie idzie w stronę totalnej inwigilacji (co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca w systemie operacyjnym).
Adammmmm7, 6 sierpnia 2015, 00:59
@Adammmmm7 to jeśli masz telefon z Androidem to od lat jesteś totalnie inwigilowany :)
MCP, 6 sierpnia 2015, 11:02
@MCP Mam i wiem o tym, ale na komórce nie wszystko robię i nawet jeśli ktoś coś podgląda to tyle na ile mu pozwolę. W Windowsie więcej robię i mam więcej prywatnych plików. Nie chciałbym wrócić do czasów, że co ważniejszego to trzeba na kartce zapisać. Wiem, że i tak ktoś może się włamać i wykraść dane, ale wolałbym aby to nie było tak, że ja sam instalując system "pozwalam" komuś na obserwowanie wszystkiego co robię na komputerze. Moim zdaniem jest tu różnica. Ciekaw jestem, czy można będzie znów kiedyś móc zainstalować windowsa na komputerze totalnie odłączonego od internetu... (w sensie kupić na płycie ostateczną wersję ze wszystkimi łatkami bez konieczności pobierania potem jeszcze aplikacji)
Adammmmm7, 6 sierpnia 2015, 11:25
co do samego odtwarzacza, wiele systemów startuje bez niego. dzieje się tak z uwagi na warunki licencyjne lub rozmiary instalatora. jeśli potrzebujemy odtwarzacza, zawsze możemy wybierać z dziesiątek darmowych aplikacji
KS, 6 sierpnia 2015, 15:32
DVD to ja odtwarzam na ALLPlayer 6.3 - darmowy i nie tylko do DVD.
Marcin, 17 sierpnia 2015, 15:19

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.