Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Ustaw sobie dowolny akcent kolorystyczny w Wi...

Ustaw sobie dowolny akcent kolorystyczny w Windows 10

W ramach najnowszego Windows 10 Microsoft po raz kolejny dostarczył nam nowy interfejs użytkownika, stanowiący tym razem połączenie klasycznego wyglądu Windows 7 i bazującego na kafelkach interfejsu Windows 8. Wygląd systemu możemy sobie spersonalizować w oparciu o dostępną i niestety dość okrojoną listę kolorów wiodących (Ustawienia > Personalizacja > Kolory), składającą się tylko z (lub aż z) 49 kolorów. Jeśli jednak żaden z nich nam nie odpowiada, możemy ręcznie dostać się do znanego z wcześniejszych wersji Windows narzędzia do tworzenia kolorów niestandardowych, które to w nowym systemie Windows zostało ukryte i zastąpione nowymi ustawieniami.

Mikser kolorów, bo tak nazywa się to narzędzie, w poprzednich systemach Windows dostępny był z poziomu kategorii Wygląd i personalizacja, w ramach dostępnego w podkategorii Personalizacja apletu Kolor i wygląd. W Windows 10 dostęp do tego apletu został jednak ukryty i z poziomu interfejsu użytkownika nie ma możliwości jego wyświetlenia.

Obeznani z systemem Windows użytkownicy wiedzą jednak, że dostęp do poszczególnych okien Panelu sterowania można uzyskać również za pomocą odpowiednich poleceń. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Aby wyświetlić aplet Kolor i wygląd, a następnie zmienić kolor wiodący na niestandardowy, wystarczy w oknie Uruchom (Windows+R) lub z poziomu Wiersza poleceń wprowadzić polecenie control color, po czym w nowo wyświetlonym oknie kliknąć przycisk Pokaż mikser kolorów.

Korzystając z dostępnych tu suwaków możemy dowolnie zmienić odcień, nasycenie i jasność danego koloru, a także jego intensywność. Warto jednak zwrócić uwagę, że w zależności od bieżących ustawień wyświetlania (Start > Ustawienia > Personalizacja > Kolory > Pokaż kolor w menu Start i centrum akcji oraz na pasku zadań) zmiana tego koloru będzie dotyczyć albo całego paska zadań i tła menu Start, albo też jedynie wyświetlanych na nich elementów.

Krzysztof Kapustka
4 sierpnia 2015, 16:42
6 249
Odsłony
Krzysztof Kapustka
4 sierpnia 2015, 16:42
6 249
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.