Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aktualizacja do Windows 10 nie chce się rozpo...

Aktualizacja do Windows 10 nie chce się rozpocząć? Pobierz ją ponownie

Od premiery Windows 10 minęło już dobrych kilka dni. Jeśli rezerwacji swojej kopii nowego systemu dokonaliście na długo przed tym terminem, najprawdopodobniej na dyskach waszych komputerów znajdują się już wymagane do aktualizacji pliki. Logika sugerowałaby automatyczne rozpoczęcie procesu aktualizacji, lecz w niektórych przypadkach tak się nie dzieje. Co zatem zrobić, gdy system pobrał już aktualizację, ale nie chce jej samodzielnie rozpocząć? Zanim podejmiecie pochopne decyzje, jak choćby rezygnacja z aktualizacji systemu do Windows 10, możecie spróbować ponownie pobrać tę aktualizację. Zastrzegamy jednak, że choć sposób ten po zakończeniu pobierania powinien wymusić jej rozpoczęcie, nie w każdym przypadku ma to niestety miejsce.

Na początku należy upewnić się, że nie mamy niczego pilnego do zrobienia i wykonaliśmy kopię zapasową ważnych dla nas dokumentów. Istotne jest również, by mieć włączoną usługę Windows Update oraz zainstalowane wszystkie dostępne dla systemu aktualizacje.

Rozpoczynamy od uruchomienia Eksploratora Windows, na przykład za pomocą skrótu klawiszowego Windows + E, i przechodzimy do katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download. Z folderu tego usuwamy całą jego zawartość. Kolejnym krokiem, jaki musimy wykonać, jest uruchomienie Wiersza poleceń z uprawnieniami administratora (najprościej skorzystać z menu wywoływanego prawym przyciskiem myszy na ikonie menu Start). W oknie konsoli wpisujemy wuauclt.exe /updatenow. Polecenie to wymusi ponowne pobranie aktualizacji do Windows 10. Jeśli tak się nie dzieje, należy ręcznie przejść do usługi Windows Update w Panelu sterowania, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy przycisk Wyszukaj aktualizacje.

Teraz należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na powtórne pobranie aktualizacji. Po zakończeniu pobierania proces aktualizacji powinien się tym razem rozpocząć automatycznie. Jeśli jednak i ten sposób zawiedzie, nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na jego samoczynne uaktywnienie się lub dokonanie uaktualnienia z poziomu narzędzia Media Creation Tool.

Marcin Paradowski
4 sierpnia 2015, 12:10
8 530
Odsłony
Marcin Paradowski
4 sierpnia 2015, 12:10
8 530
OdsłonyKomentarze

Należy dodać, że ostatnie kilka dni aktualizacja została wstrzymana a dopiero dzisiaj rano Microsoft rozpoczął druga fale wdrożenia
MCP, 4 sierpnia 2015, 12:38
MEdia ccreator tool to lipa aktualizowalem swoj oryg win 7 hp przez ten program bo nie chcialo mi sie czekac bo szybko wgralem win 7 hp aby miec aktywowana na pozniej bo teraz siedze na win 10 pro z beta testerow i po aktualizowaniu juz system nie aktywowal sie :/ nie mam zamiaru juz kolejny raz instlowac jak sie rozsypie system i nie bedzie chcial aktywowac iso z pena gdzie mam pro to aktywuje crackiem i tez bedzie dzialal
CyBuch, 4 sierpnia 2015, 18:43

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.