Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Usługa do publicznego udostępniania dokumentó...

Usługa do publicznego udostępniania dokumentów powraca w nowej odsłonie

Docs.com to dość mało znana usługa Microsoftu, pozwalająca na publikowanie w sieci różnego rodzaju dokumentów i prezentacji, bez żadnych ograniczeń prywatności. Bez przeszkód możemy w niej opublikować dokument PDF, dokument programu Word, prezentację PowerPoint czy arkusz Excel, a od niedawna także prezentację Sway.

Usługa Docs powstała w 2010 roku w ramach partnerstwa firm Microsoft i Facebook, jako fronton dla aplikacji Office Online. Choć od jej powstania minęło już ponad 5 lat, nadal znajduje się ona w fazie Beta. Pod koniec czerwca strona ta doczekała się jednak znacznej aktualizacji, co może sugerować, że Microsoft będzie chciał ją wkrótce oficjalnie wprowadzić na rynek, zawierając ją w swoim pakiecie Office.

Na chwilę obecną usługa Docs dostępna jest tylko i wyłącznie z poziomu dedykowanej jej witryny internetowej, na której to cały czas możemy publikować własne i podglądać cudze dokumenty. Każdy z nich można skomentować, udostępnić lub zagnieździć na zewnętrznej witrynie.

Jak już wspomnieliśmy, portal Docs.com został stworzony przez grupę badawczą Microsoft FUSE Labs w ramach współpracy z firmą Facebook. Pierwotną wersję tej usługi, z interfejsem opartym jeszcze na promowanej w tamtych latach Wstążce, możecie podejrzeć pod adresem fb.docs.com. Biorąc pod uwagę niedawne zmiany na (właściwej już) stronie, jesteśmy niemal pewni, że wkrótce Microsoft ogłosi jej oficjalną dostępność, dając nam tym samym ciekawą alternatywę dla opowiadającego się bardziej po stronie prywatności dysku OneDrive.

Interesujące jest również to, czy Microsoft wskrzeszając swoją usługę z dokumentami uczyni ją w pełni darmową, czy może będzie ona wymagać płatnej subskrypcji Office 365.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji z tej witryny korzystać, wypróbujcie ją sobie i dajcie nam znać w komentarzach, co o niej myślicie.

Krzysztof Kapustka
4 sierpnia 2015, 11:24
1 520
Odsłony
Krzysztof Kapustka
4 sierpnia 2015, 11:24
1 520
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.