Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 jest instalowany średnio 16 razy n...

Windows 10 jest instalowany średnio 16 razy na sekundę

Dziś, krótko po północy informowaliśmy was o rekordowych transferach na serwerach Microsoftu. Już w pierwszych godzinach po premierze Windows 10 "rozchodził się" z prędkością 10 terabajtów na sekundę. Maksymalna przepustowość serwerów pozwala na nawet czterokrotnie szybszy transfer pakietów aktualizacyjnych. Jednak nie tylko szybkość pobierania stanowi wyznacznik zainteresowania, jakim cieszy się Windows 10. Microsoft oszacował bowiem, z jaką częstotliwością system instaluje się na komputerach z całego świata.

Jak wysoka jest adaptacja Windows 10? Skalę tego zjawiska najlepiej oddają liczby. Choć nie wiemy, ile kopii systemu pobrano do tej pory, ich liczba rośnie w zastraszającym tempie. By to zobrazować, Jonathan Sampson, Web Developer z Microsoft opublikował krótkie nagranie z licznikiem aktualizacji. Wynika z niego, że co sekundę Windows 10 trafia na 16 nowych urządzeń.

"Jest to [prawa] końcówka bardzo dużej i szybko rosnącej liczby. To niesamowite. Windows 10 żyje" - pisze podekscytowany Sampson. Z ilu cyfr składa się owa liczba? To na razie pozostaje tajemnicą. Szacuje się, że Windows 10 będzie najszybciej wdrożonym systemem w historii Windows. Istotne znaczenie ma tu forma jego pozyskania - bezpłatna aktualizacja do pobrania z Internetu dla wszystkich użytkowników Windows 7 i Windows 8.1. Proces aktualizacji i instalacji systemu został maksymalnie uproszczony, dzięki czemu powinni sobie z nim poradzić nawet początkujący użytkownicy komputera.

Aktualizacji do Windows 10 dokonamy bezpośrednio (sprawdź, jak zaktualizować Windows 7 do Windows 10) z poziomu starszej wersji Windows lub pobierając obraz ISO i tworząc instalacyjny pendrive lub wypalając system na DVD.

Krzysztof Sulikowski
29 lipca 2015, 18:21
2 767
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 lipca 2015, 18:21
2 767
OdsłonyKomentarze

Przy 16 rejestracjach na sekundę to jest raptem 1,3 mln na dobę. W tak ślimaczym tempie rejestracja pół miliarda komputerów potrwa półtora roku. I zdaje się że ktoś z M$ nie wziął do łap kalkulatora i nie oszacował obciążenia i już są kłopoty z rejestracją.
jw, 30 lipca 2015, 00:51
Z rejestracja jak z rejestracja... Problem nawet przy samej próbie aktualizacji występuje, oczywiście globalnie...
Mariusz, 30 lipca 2015, 03:35
Z tym że zdaje się po iluś dniach bez dokonanej aktywizacja nowy system zostanie zablokowany.
jw, 30 lipca 2015, 08:31
@Mariusz: Odnośnie aktywacji, w większości przypadków wystarczy po prostu powciskać przycisk Aktywuj po kilkadziesiąt razy i powinno zaskoczyć. Rozwiązanie to pomogło już także i naszym czytelnikom.
Krzysiek, 30 lipca 2015, 09:39
Panie Krzysztofie, chciałbym mieć problem z aktywacja. Obecnie mam problem z samą aktualizacją. Instalacja z programu Microsoft wysypuje się. Windows Update nie działa. A bootowalny pendrive przechodzi przez wszystkie etapy, aby w etapie instalacji w trybie pełnoekranowym pokazać błąd przy 0%...
Mariusz, 30 lipca 2015, 11:46
Aktualizacja OK, wszystkie sterowniki OK ale karty sieciowe przewodowe i bezprzewodowe (za wyjątkiem BT) nie działają. Powrót W 8.1. Laptop Compaq 6720s
Sner59, 30 lipca 2015, 16:20
U mnie na laptopie aktualizacja bezproblemowa (około 40 minut). Problem niestety wystąpił na komputerze stacjonarnym. Teoretycznie wymagane pliki ściągnięte, natomiast nie dochodzi do aktualizacji. Ręczne odpalenie powoduje błąd z komunikatem o braku boot.wim. Oba systemy Windows 8.1 legalne i aktywowane. Tak więc skuteczność całego procesu przygotowanego przez Microsoft to 50 %.
KK, 30 lipca 2015, 18:41

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.