Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacja Wprowadzenie, czyli od czego zacząć...

Aplikacja Wprowadzenie, czyli od czego zacząć swoją przygodę z Windows 10

Jeśli dokonaliście już uaktualnienia swojego systemu do Windows 10 i chcielibyście szybko zapoznać się z oferowanymi przez niego możliwościami, zachęcamy Was do uruchomienia dostępnej w nowym menu Start aplikacji uniwersalnej o nazwie Wprowadzenie. Aplikacja ta stanowi pewnego rodzaju elektroniczny przewodnik po poszczególnych funkcjach i komponentach systemu, ukazując jednocześnie sposoby ich konfiguracji i korzystania z nich.

Zawarte w ramach tego niezwykle przydatnego programu informacje i porady Microsoft podzielił na kilkanaście różnych kategorii, zbierających w sobie po kilka opisów w zakresie poszczególnych funkcji systemu. Przykładowo po kliknięciu zebranych w ramach kategorii Start kafelków-porad nie tylko dowiecie się o zmianach i nowościach wprowadzonych do nowego menu Start w Windows 10, ale też za pomocą czytelnych opisów i ilustracji Microsoft wyjaśni wam, w jaki sposób możecie wyświetlić to menu na pełnym ekranie, jak możecie poprzypinać do niego nowe elementy, a przy tym poinstruuje was odnośnie dostępnych w nim sposobów wyszukiwania konkretnych aplikacji i programów. A te są doprawdy bardzo ciekawe.

Oprócz wspomnianego menu Start aplikacja Wprowadzenie skupia się także na ułatwieniach dostępu systemu, konfiguracji podstawowych usług i elementów konta użytkownika, na personalizacji i konfiguracji ustawień prywatnych, opcjach nawiązywania połączeń, przeglądarce Microsoft Edge, nowej aplikacji Xbox, czy w końcu na funkcji uwierzytelniania Windows Hello.

Prezentowane w aplikacji porady są co prawda pod względem treści bardzo ogólne i dosyć ograniczone, jednak z pewnością pozwolą Wam one wstępnie ocenić możliwości nowego systemu operacyjnego, z którym to przecież przyjdzie Wam obcować przez najbliższych kilka lat. Wszelkie dodatkowe i znacznie bardziej szczegółowe informacje na temat poszczególnych funkcji Windows 10 będziecie mogli uzyskać w ramach publikowanych przez nas porad i artykułów, które będziemy Wam na bieżąco serwować w portalu CentrumXP.pl.

Krzysztof Kapustka
29 lipca 2015, 16:45
3 324
Odsłony
Krzysztof Kapustka
29 lipca 2015, 16:45
3 324
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.