Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Łatka usuwająca problem z Explorerem w Window...

Łatka usuwająca problem z Explorerem w Windows 10 już wydana

Z powodu natłoku prac związanych z tworzeniem i udostępnianiem krytycznych poprawek bezpieczeństwa dla mającego jutro swoją premierę systemu Windows 10, Microsoft niechcący wypchnął na komputery testerów źle przygotowaną aktualizację o numerze KB3074681. Jak informowaliśmy wczoraj, w wyniku jej instalacji w systemie dochodziło do częstych awarii powłoki systemu, co uniemożliwiało również dezinstalację samej wadliwej poprawki.

Dziś, a więc niespełna dzień później od czasu rozpoznania tego problemu, Microsoft wstawił do usługi Windows Update (WU) kolejną aktualizację (KB307683), która zastępuje wadliwą poprawkę i pomyślnie usuwa błąd Eksploratora. Jeśli więc Wasze przygotowywane na jutrzejszą premierę Windows 10 kompilacje 10240 zostały dotknięte tym problemem, przeskanujcie usługę WU pod kątem nowych krytycznych aktualizacji. Opracowana poprawka zostanie domyślnie zainstalowana przy okazji ponownego uruchomienia komputera, jednak nic nie przeszkadza, by już teraz wprowadzić ją do systemu.

Teraz, gdy Windows traktowany będzie jako usługa, której aktualną wersję posiadać będą wszyscy korzystający z niej użytkownicy, Microsoft musi bardzo uważać na publikowane przez siebie łatki. Na szczęście od początku roku jest to właściwie pierwsza aktualizacja systemu wymagająca szybkiego opracowania stosownej poprawki, na którą z resztą nie musieliśmy zbyt długo czekać. Microsoft obiecał nam zmienić sposób aktualizowania Windows i błyskawicznie uodparniać go na wszelkie pojawiające się w sieci zagrożenia. Jeśli więc czas reakcji potrzebny na wdrażanie krytycznych aktualizacji systemu będzie w przyszłości tak krótki, jak miało to miejsce w tym przypadku, zespół Windows faktycznie ma szansę tej obietnicy dotrzymać.

Pamiętajmy też, że dzięki utrzymaniu programu Windows Insider również po premierze systemu Windows 10, Microsoft będzie mógł najpierw przetestować stosowne poprawki w wąskim gronie testerów-ochotników, zanim trafią one do pozostałych klientów.

Krzysztof Kapustka
28 lipca 2015, 14:17
2 966
Odsłony
Krzysztof Kapustka
28 lipca 2015, 14:17
2 966
OdsłonyKomentarze

Nie rozumiem, jak poważna firma może coś takiego zrobić niechcący... Jak w przyszłości, gdy użytkowników windows 10 będzie znacznie więcej (i to niedoświadczonych, przy braku możliwości zatrzymania aktualizacji), znów niechcący wyślą wadliwą łatkę to będzie to moim zdaniem już kompromitacja microsoftu.
Adammmmm7, 28 lipca 2015, 15:07
łata na łatę - myślałem ze tak robią tylko nasi drogowcy
cd, 28 lipca 2015, 15:47
@Adammmmm7: Aktualizacja najwyraźniej nie została uprzednio należycie przetestowana. Na tym etapie nie ma się jednak czym przejmować, bo mimo wszystko system ten znajduje się jeszcze w fazie testowej. Czymże jest więc taka mała wpadka w oprogramowaniu poglądowym w porównaniu z nagłośnioną w ostatnich dniach podatnością ponad 900 milionów smartfonów z systemem Android, nad którymi to kontrolę można przejąć zwykłym MMS-em?
Krzysiek, 28 lipca 2015, 15:54
@Krzysiek: Troszkę chybione porównanie, bo android to kiepski i niedopracowany system. Na pewno na nim nigdy nie zainstaluję aplikacji banku. W androidzie teraz wyłażą takie newsy ponieważ już wiele osób ma to zainstalowane i zwiększyła się aktywność wirusów. Do windowsa nie zniechęcają mnie ciągle wydane łatki do niego, ponieważ zawsze znajdzie się "większy cwaniak" i trzeba produkt ulepszać. Bardziej straszy mnie fakt, że może się tak zdarzyć, że komputera nie uszkodzi mi wirus, tylko sam system w przypadku błędu ludzkiego, który jak widać łatwo może się wkraść. Ale masz rację, że w fazie testowej może być większe rozprężenie załogi niż w przypadku komercyjnej wersji.
Adammmmm7, 28 lipca 2015, 17:21
Łatka łatką ale chyba coś przeoczyliście: 17.074 plików: http://i1279.photobucket.com/albums/y533/Voltar78/Photobucket%20Desktop%20-%20KR... Ekran instalacyjny: http://i1279.photobucket.com/albums/y533/Voltar78/Photobucket%20Desktop%20-%20KR... Ekran raportu z traya: system gotowy do instalacji: http://i1279.photobucket.com/albums/y533/Voltar78/Zrzut%20ekranu%20268_zpswxy9ev...
re, 28 lipca 2015, 18:30
http://i1279.photobucket.com/albums/y533/Voltar78/Photobucket%20Desktop%20-%20KRZYSIEK-PC/Zrzut%20ekranu%20267_zpsf1cniawg.png
re, 28 lipca 2015, 18:31

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.