Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

O szczegółach zeszłotygodniowych aktualizacji...

O szczegółach zeszłotygodniowych aktualizacji do Windows 10

W ostatnim czasie Microsoft udostępnił w usłudze Windows Update szereg zbiorczych aktualizacji bezpieczeństwa dla systemu Windows 10, z czego dwie ostatnie opublikowano w odstępie zaledwie kilku godzin. Obie te poprawki, oznaczone numerami KB3074679 i KB3074680, stanowią jedno spójne rozwiązanie usuwające: błąd pozwalający na eskalację uprawnień w przypadku, gdy usługa instalatora Windows nieprawidłowo wykona niestandardowy skrypt, lukę związaną z wtyczką Adobe Flash Player w przeglądarce Internet Explorer, a także podatność na zdalne wykonanie kodu po otwarciu spreparowanego dokumentu lub wyświetleniu strony zawierającej zagnieżdżone czcionki OpenType.

Jak na aktualizacje zbiorcze przystało, wnoszą one także szereg poprawek nie mających związku z bezpieczeństwem, przy czym do tej pory nie było do końca wiadomo, jakie dokładnie zmiany zawarto w ramach tej części pakietu uaktualnienia.

Dzięki rosyjskiemu portalowi Wzor.net wiemy już, że w ramach wspomnianych aktualizacji Microsoft zdołał chociażby podnieść niezawodność sterownika USB, upłynnił automatyczny system logowania i czas reakcji wyświetlacza na dotyk, wprowadził drobne poprawki do paska zadań i menu Start związane z obsługą aplikacji, poprawił obsługę dźwięku w Skype w ramach korzystania z urządzeń Miracast, wprowadził liczne zmiany na poziomie silnika i interfejsu przeglądarki Edge, usunął problem z łącznością sieciową występujący po aktualizacji systemu do Windows 10, naprawił sposób skalowania elementów graficznych interfejsu, wprowadził poprawki do aplikacji multimedialnych i menu Start obniżające poziom wykorzystania baterii, czy w końcu zoptymalizował pod tym samym kątem wewnętrzny podsystem audio.

To oczywiście nie jedyne zmiany, jakie trafiły do systemu Windows 10 w ramach wspomnianych aktualizacji, jednak nie będziemy ich tu wszystkich przytaczać. Dodatkowe i znacznie bardziej szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wzascok.livejournal.com.

Krzysztof Kapustka
27 lipca 2015, 13:47
1 941
Odsłony
Krzysztof Kapustka
27 lipca 2015, 13:47
1 941
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.