Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zobacz prawdopodobny wygląd nowego smartfonu ...

Zobacz prawdopodobny wygląd nowego smartfonu Lumia

Z uwagi na to, że przez ostatni rok Microsoft karmił swoich klientów tylko i wyłącznie smartfonami z dolnej i średniej półki, większość z nich zdążyła się już przejeść i czeka teraz na pojawienie się zapowiadanych o dawna flagowych modeli Lumia. Nieoficjalnie mówi się, że modelami tymi będą Lumie 950 oraz 950 XL, których nazwy kodowe to odpowiednio Talkman i Cityman. Specyfikacje sprzętowe obu tych urządzeń wycieky niedawno do sieci.

Lista komponentów składowych smartfonu oraz ich parametry sprzętowe to jedno, ale dla większości klientów liczy się także sam wygląd urządzenia. Z tego względu pracownicy portalu Windows Central postanowili zebrać wszystkie, nawet te najdrobniejsze dostępne w sieci informacje na temat modelu Cityman, po czym opracowali na ich podstawie trójwymiarowy model smartfonu. Jak podkreślają sami autorzy tego pomysłu, zrealizowany w ten sposób projekt bazuje tylko i wyłącznie na nieoficjalnych informacjach, w tym również na wyciekach, plotkach i szkicach, którymi od kilku miesięcy częstują nas różne portale internetowe.

Nie można co prawda wykluczyć, że prawdziwa Lumia Cityman będzie wyglądać nieco inaczej, ale różnice pomiędzy faktycznym urządzeniem a przedstawionymi tu grafikami nie powinny być znaczące, gdyż jeden z anonimowych informatorów portalu Windows Central po obejrzeniu tych concept artów zaskoczony był wiernością odwzorowania prawdziwych urządzeń.

Początkowo mówiło się, że oba omawiane tu modele wyposażone będą w przyciski pojemnościowe, jednak w dość krótkim czasie informację tę udało się sprostować i zamienić je na przyciski ekranowe. Niezależne źródła potwierdziły już także, że obok wariantu białego i czarnego, Cityman dostępny będzie również w kolorze niebieskim (cyjan).

Po wstępnych komentarzach użytkowników od razu widać, że Lumia Cityman większości się podoba, a dla niektórych telefon ten jest wręcz bliski ideału. Jedynym mankamentem wydają się tu być umieszczony z tyłu głośnik oraz oscylująca wokół 8 mm grubość urządzenia. Jednak ten drugi zarzut większość osób byłaby gotowa szybko oddalić, gdyby okazało się, że w ramach tej grubości otrzymają oni wysoko pojemną baterię.

Krzysztof Kapustka
26 lipca 2015, 10:56
2 059
Odsłony
Krzysztof Kapustka
26 lipca 2015, 10:56
2 059
OdsłonyKomentarze

Wszystkie powyżej 5 cali więc co najniej 1 cal za dużo. Ciekawe jak z wymienialnością baterii która miała być możliwa. No i aku 3000 mAh jak na taką grubość... Tak czy inaczej kolejna patelnia niestety
n9User, 26 lipca 2015, 14:39
czekam na Lumię z 4000 mAh baterią - bo dlaczego nie? grubość i masywność smartfona to niekoniecznie wada
merz, 26 lipca 2015, 15:24

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.