Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowy Sklep Windows tylko dla posiadaczy kompi...

Nowy Sklep Windows tylko dla posiadaczy kompilacji 10240+

Windows 10 to nie tylko nowe menu Start, asystentka Cortana, przeglądarka Edge, strumieniowanie Xbox czy liczne usprawnienia na poziomie bezpieczeństwa. Wraz z nowym systemem otrzymamy także dostęp do całkowicie przebudowanego sklepu z aplikacjami - zarówno tradycyjnymi, jak i uniwersalnymi - łączącego w sobie wszystkie zalety dotychczasowych sklepów Windows i Windows Phone.

W miarę wydawania kolejnych kompilacji testowych nowego systemu, Microsoft rozbudowuje o nowe funkcjonalności także i dedykowany mu Sklep Windows. Niektóre z poczynionych ostatnio w Sklepie zmian okazały się być na tyle znaczące, że firma musiała ograniczyć jego dostępność wyłącznie do nowych kompilacji Windows 10. Z tego względu, chcąc skorzystać ze Sklepu Windows w wersji 2015.7.22.2 lub nowszej, musimy teraz dysponować kompilacją Windows o numerze 10240 lub wyższym.

O konieczności aktualizacji starszych wersji poglądowych Windows do najnowszej kompilacji 10240, która to nieformalnie uznawana jest za wersję RTM, poinformował testerów programu Windows Insider sam Gabe Aul. Jak czytamy w jego komunikacie, w kwestii niezawodności i wydajności nowego Sklepu Windows zespół Windows 10 dokonał w ostatnim czasie kilku ważnych zmian. Aby mieć pewność, że będziecie mogli z tych nowości skorzystać, od 24 lipca będziemy od Was wymagać aktualizacji systemu Windows 10 do najnowszej wersji. Jeśli tego nie zrobicie, nie będziecie mogli w pełni korzystać ze Sklepu Windows 10. Sprawdźcie poprzez Windows Update, czy aby na pewno macie zainstalowaną najnowszą kompilację systemu oraz dostępne dla niej aktualizacje.

Powyższa sytuacja, w której użytkownik zmuszony będzie do aktualizacji swojej poglądowej wersji systemu dotyczy przypuszczalnie stosunkowo małej liczby osób. Aktywni testerzy programu Windows Insider na pewno w większości już dawno uaktualnili swoje kopie systemu do buildu 10240. Natomiast ci, którzy pobrali starszą kompilację Windows 10 tylko i wyłącznie po to, by dowiedzieć się, jak mniej więcej wygląda nowy system Microsoftu, z pewnością nie zawracają sobie głowy kolejnymi wydaniami testowymi i czekają już tylko na gotowy produkt.

Krzysztof Kapustka
25 lipca 2015, 10:53
2 144
Odsłony
Krzysztof Kapustka
25 lipca 2015, 10:53
2 144
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.