Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zdalny pulpit w Windows 10 z szerokim wsparci...

Zdalny pulpit w Windows 10 z szerokim wsparciem dla dotykowego pióra

Klient Podłączania pulpitu zdalnego dostępny w systemach Windows 10 i Windows Server 2016 wyposażony został w funkcję Pen Remoting, która pozwala na znacznie rozszerzoną, w stosunku do obecnych możliwości, obsługę zdalnych pulpitów za pomocą pióra.

Z powodu wzrostu popularności urządzeń dotykowych, takich jak tablety Surface Pro 3 pozwalające na odręczne sporządzanie notatek w aplikacji OneNote czy też rysunków w programie Fresh Paint, Microsoft postanowił wznieść dostępną w systemie Windows 8.1 obsługę pulpitu zdalnego za pomocą pióra dotykowego na zupełnie nowy poziom.

Dla firmy Microsoft pióro dotykowe jest w systemie Windows 10 tak samo ważnym urządzeniem wejścia, jak klawiatura, mysz czy dotyk. Postanowiono więc, że w ramach sesji pulpitu zdalnego użytkownicy muszą być w stanie z niego korzystać dokładnie w taki sam sposób, jak robią to podczas korzystania z lokalnych aplikacji. Funkcjonalność ta wprowadzona została w ramach rozwiązania o nazwie Pen Remoting, a całość nie wymaga od nas absolutnie żadnej konfiguracji - jeśli tylko nasze urządzenie Windows 10 możemy obsługiwać piórem, wystarczy podłączyć się do innego komputera i w pełni korzystać z możliwości obsługi pulpitu zdalnego za pomocą tego elementu.

Oczywiście stopień zaawansowania tej funkcji zależny będzie od możliwości samego pióra. Nie wszystkie urządzenia są bowiem w stanie rozpoznać poziom nacisku pióra, jego kąt nachylenia czy rodzaj końcówki, którą aktualnie piszemy.

Jako że Pen Remoting dostępny jest tylko i wyłącznie w nowych systemach z rodziny Windows 10, obsługa komputera piórem w ramach sesji pulpitu zdalnego dostępna będzie na razie tylko w przypadku łączenia się z poziomu systemu Windows 10 (Server 2016) z hostem Windows 10 (Server 2016).

Funkcja jest już dostępna w nowszych kompilacjach testowych Windows 10, więc jeśli chcecie, możecie ją już przetestować.

Krzysztof Kapustka
23 lipca 2015, 20:32
6 859
Odsłony
Krzysztof Kapustka
23 lipca 2015, 20:32
6 859
Odsłony



Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.