Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft ograniczył liczbę instalacji aplika...

Microsoft ograniczył liczbę instalacji aplikacji Windows 10

Od października 2013 roku przy wykorzystaniu jednego konta Microsoft pobrane ze Sklepu Windows aplikacje możemy bez przeszkód instalować na wszystkich posiadanych przez nas urządzeniach Windows 8. W Windows 10 najwyraźniej pojawi się w tej kwestii dość spore i kontrowersyjne ograniczenie, umożliwiające nam instalowanie aplikacji Windows na nie więcej niż 10 urządzeniach.

W systemie Windows 8 dedykowane mu nowoczesne aplikacje Metro mogliśmy instalować w ramach jednego konta Microsoft na co najwyżej pięciu różnych urządzeniach. Rok po premierze tego systemu, w ramach nadchodzącego wówczas wydania Windows 8.1, ograniczenie to zostało praktycznie zniesione, co umożliwiło dowolnemu użytkownikowi instalację pozyskiwanych ze Sklepu aplikacji na 81 różnych urządzeniach z Windows. Jak rozpisywał się wówczas Microsoft na swoim blogu, możliwość uruchamiania aplikacji na większej liczbie urządzeń z pewnością "będzie korzystna dla deweloperów. Z jednej strony będzie to dla nich oznaczać większy przychód z aplikacji bazujących na reklamach, zaś z drugiej, jeśli zachodzi potrzeba ograniczenia dostępności usługi do kilku wybranych urządzeń jednocześnie, można to zrobić z poziomu udostępnianego API".

Wygląda jednak na to, że wraz z wydaniem Windows 10 Microsoft ponownie zamierza ograniczyć liczbę urządzeń użytkownika, na których może on zainstalować wybraną aplikację Windows. Świadczą o tym chociażby nadesłane do redakcji NeoWin zrzuty ekranu, na których to mowa jest o maksymalnie dziesięciu urządzeniach Windows 10:

Dla przeciętnego użytkownika dysponującego i sporadycznie korzystającego z zaledwie kilku różnych urządzeń zmiana ta nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Jednak w przypadku rodzin współdzielących między sobą jedno konto użytkownika, czy też deweloperów, którzy w swoim prywatnym środowisku testowym zarządzają znacznie większą liczbą urządzeń Windows (np. przy wykorzystaniu maszyn wirtualnych), ograniczenie to może okazać się nieco drażniące.

Warto pamiętać, że z poziomu odpowiednich ustawień konta Microsoft mamy możliwość usunięcia wybranych urządzeń z zainstalowanymi aplikacjami Windows. Jeśli więc znajdziemy tam komputery czy tablety, których już nie używamy, a poprzez które został osiągnięty limit urządzeń w Sklepie, warto je sobie stamtąd usunąć i zwolnić miejsce dla nowszych komputerów.

Krzysztof Kapustka
20 lipca 2015, 12:17
2 286
Odsłony
Krzysztof Kapustka
20 lipca 2015, 12:17
2 286
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.