Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 buid 10240: przegląd nowości i wa...

Windows 10 buid 10240: przegląd nowości i ważne komunikaty od Microsoft

Przed kilkunastoma godzinami Microsoft rozpoczął dystrybucję nowego builda Insider Preview o numerze 10240. Nie znajdziemy w nim zbyt wielu nowości funkcjonalnych, bowiem priorytetem jest nowy kanał pozyskiwania aktualizacji Windows 10 przez konsumentów. Z tego powodu nie znajdziemy w tej wersji znaku wodnego w prawym dolnym rogu pulpitu. Microsoft postanowił też pochwalić się zadowalającymi wynikami, które osiąga już przeglądarka Edge.

Build 101240 (zarówno dla wolnego, jak też szybkiego kręgu wydawniczego) pobierzemy w standardowy sposób poprzez Windows Update. Należy zaznaczyć, że do pobrania go niezbędne będzie zalogowanie na koncie Microsoft. Microsoft testuje aktualnie konsumencki kanał dystrybucji aktualizacji, dlatego też build nie będzie dostępny w formie obrazu ISO. W pełnej wersji systemu logowanie na koncie Microsoft nie będzie już obligatoryjne. Microsoft zaleca sprawdzanie dostępności aktualizacji w Windows Update i Sklepie Windows, by przez następne 2 tygodnie utrzymywać system w możliwie najświeższej wersji.

"Zespół odpowiedzialny za Edge nieustannie optymalizuje wydajność, odkąd nowa przeglądarka została dołączona do Windows 10. W tym buildzie Microsoft Edge jest jeszcze lepsy i pokonuje Chrome i Safari w ich własnych benchmarkach JavaScript" - pisze Microsoft. Poniżej przytoczymy wyniki owych testów:

  • WebKit Sunspider - Edge działa o 112% szybciej niż Chrome
  • Google Octane - Edge działa o 11% szybciej niż Chrome
  • Apple JetStream - Edge działa o 37% szybciej niż Chrome

Build 10240, źródło: thurrott.com

Microsoft opublikował jeszcze kilka istotnych komunikatów. Deweloperzy, pracujący z Windows 10, otrzymają możliwość wgrania swoich Uniwersalnych Aplikacji Windows do Dev Center dopiero w dniu premiery systemu, 29 lipca tego roku. Kolejna informacja dotyczy pakietu mobilnych aplikacji Office dla Windows 10: Word, Excel i PowerPoint. Użytkownicy tabletów i PC mogli już zauważyć pojawienie się w ich nazwach dodatku "Mobile", który zastąpił dotychczasowe "Preview". Jak twierdzi Microsoft, pomoże to w odróżnieniu ich od desktopowego pakietu Office i przygotuje na nadejście pełnej wersji Windows 10. W ciągu najbliższego tygodnia, by skorzystać z (pełnej już wersji) pakietu na komputerach PC i dużych tabletach, niezbędna będzie subskrypcja usługi Office 365.

Mimo że Windows 10 osiągnął już fazę RTM, program Windows Insider będzie nadal kontynuowany równolegle do "stabilnej" gałęzi aktualizacji konsumenckich. Dzięki temu zainteresowani testerzy mogą pozyskiwać najnowsze funkcjonalności jako pierwsi, dzieląc się z twórcami systemu swoim doświadczeniem i uwagami.

Krzysztof Sulikowski
16 lipca 2015, 13:00
2 846
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
16 lipca 2015, 13:00
2 846
OdsłonyKomentarze

minęły trzy dni a u mnie ten build nadal nie jest dostępny! o co chodzi??
Krzysiek, 18 lipca 2015, 15:51

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.