Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 otrzymał wsparcie znanego dostawcy...

Windows 10 otrzymał wsparcie znanego dostawcy usług biznesowych

Citrix to popularny dostawca usług informatycznych, obsługujący ponad 300 tysięcy firm na całym świecie. Zapewnia on dostarczanie aplikacji, desktopów, danych i usług na różnorodne urządzenia, przy wykorzystaniu dowolnej sieci i chmury. Jako część ogłoszonej podczas Microsoft Worldwide Partner Conference umowy, Citrix nie tylko zobowiązał się do pomocy partnerom w migracji do Windows 10, ale także do zapewnienia pełnego wsparcia dla tej platformy w kontekście swoich usług.

Na czym polegać ma owo pełne wsparcie? Już 29 lipca, w dzień premiery Windows 10, pojawi się dedykowana mu wersja aplikacji Citrix Receiver. Pozwoli to pracownikom na strumieniowe przesyłanie aplikacji na firmowe pulpity z wykorzystaniem Windows 10. Citrix zapowiedział również, że Receiver stanie się uniwersalną aplikacją Windows, otrzyma wsparcie dla ekranów dotykowych i interfejsu Continuum dla urządzeń typu dwa-w-jednym.

Citrix

Pozostałe aktualizacje to m. in. wsparcie AppDNA dla Windows 10, ułatwiające przejście całych korporacji na Windows 10. Podczas gdy większość z omawianych usług ma charakter premium, pomoc w migracji do nowego systemu będzie oferowana bezpłatnie przez pierwszy rok, począwszy od 29 lipca 2015 r. "AppDNA jest częścią linii Citrix XenApp i XenDesktop Platinum, jednak udostępnimy ją bezpłatnie wszystkim partnerom, dzięki czemu mogą oni asystować klientom w przenoszeniu aplikacji do Windows 10" - tłumaczy firma. Dzięki temu klienci obu firm będą w stanie szybciej zaadaptować nowe środowisko. Z kolei narzędzia ShareFile, GoToMeeting oraz poglądowa wersja Virtual Delivery Agent dla Windows 10 pomogą firmom w wirtualnym aktualizowaniu urządzeń firmowych w ramach XenDesktop, bez konieczności używania nośników fizycznych. Wspomniane narzędzia staną się dostępne w dniu premiery Windows 10.

Migracja do nowego środowiska bywa w przypadku dużych firm kłopotliwym procesem. Setki, a nawet tysiące stacji roboczych można jednak zaktualizować przy pomocy narzędzi wirtualnych, w czym Citrix jest wybitnym specjalistą. Microsoft liczy, że Windows 10 będzie najszybciej zaadaptowanym systemem w historii Windows. Kwestia użytkowników domowych została już praktycznie rozwiązana - łatwy proces darmowej aktualizacji dla Windows 7 i Windows 8.1 powinien dość szybko przysporzyć sporą bazę użytkowników Windows 10. Z firmami - zwłaszcza tymi dużymi - nie będzie już tak łatwo. Dlatego też Microsoft współpracuje z dostawcami usług biznesowych, które ułatwiają swoim klientom migrację do nowego środowiska.

Krzysztof Sulikowski
15 lipca 2015, 15:24
1 879
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 lipca 2015, 15:24
1 879
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.