Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Maszynowe uczenie dla wszystkich dzięki Corta...

Maszynowe uczenie dla wszystkich dzięki Cortana Analytics Suite

Microsoft zapowiedział dziś nowy projekt, który połączy oparte na chmurze możliwości asystentki Cortana i technologię maszynowego uczenia. Cortana Analytics Suite to zestaw narzędzi do pracy z dużymi pakietami danych, przetwarzania ich i udostępniania w "żywej" formie użytkownikowi.

Już wczoraj pisaliśmy o tym, że Microsoft otwiera nowy rozdział w obszarze uczenia maszynowego. Uczenie maszynowe to technologia, która pozyskując nowe dane, ulepsza powiązane z nią narzędzia. Dziś firma ogłosiła, że maszynowe uczenie (machine learning) stanie sie lepiej dostępne dla wszystkich. Cortana Analytics ma być częścią tej strategii. Usługa zostanie uruchomiona w najbliższych miesiącach w formie subksrybowanej, oferując użytkownikom dostęp do narzędzi machine learning od Microsoft. Część z nich została w przeszłości wykorzystana przez Microsoft do stworzenia Cortany!

Cortana Analytics Suite

Microsoft postanowił ujednolicić i zestandaryzować swoje usługi, oparte na maszynowym uczeniu i sztucznej inteligencji. Badania nad bezpieczeństwem, rozpoznawanie optyczne, rozpoznawanie mowy czy analiza tekstualna staną się dostępne w ramach jednej platformy, zaś poszczególne działania zostaną przypisane do odrębnych usług. Część z nich widzieliśmy już wcześniej. To m. in. Project Oxford, przy użyciu którego stworzono aplikacje webowe How Old czy Twins or Not. Napisanie takiej aplikacji to dla wprawnego dewelopera kilka godzin. Biblioteki, z których korzysta, są już oferowane przez Microsoft Azure - wystarczy po nie sięgnąć. Jaka w tym rola Cortany? Asystentka będzie zintegrowana z pakietem, ułatwiając firmom wykonywanie zadań w bardziej naturalny sposób.

Pakiet narzędzi analitycznych Cortana Analytics Suite będzie można wykorzystać w szeregu biznesowych scenariuszy: generowaniu rekomendacji w czasie rzeczywistym, przewidywaniu zachowań klienta, wykrywaniu oszustw czy prognozowaniu kosztów. Więcej informacji o pakiecie znajdziecie na poświęconej mu witrynie: Cortana Analytics Suite.

Krzysztof Sulikowski
13 lipca 2015, 20:10
1 512
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 lipca 2015, 20:10
1 512
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.