Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Lenovo publikuje samouczek dla użytkowników W...

Lenovo publikuje samouczek dla użytkowników Windows 10

Od premiery Windows 10 dzielą nas już niecałe 3 tygodnie. Jako że w nowym systemie zmienia się nie tylko nazwa, ale także cały szereg funkcjonalności i ogólne doświadczenie użytkownika, warto zapoznać klientów z najważniejszymi nowościami. Jeśli nie testowaliśmy wcześniej buildów Insider Preview, pojęcia takie jak Continuum, Edge, Cortana czy Universal Windows Apps mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Z pomocą przychodzi Lenovo (ostatnimi czasy jeden z głównych partnerów OEM Microsoftu), który udostępnił bezpłatny poradnik dla Windows 10.

Autorski poradnik Lenovo nosi tytuł "Starting to use Windows 10" (Zaczynamy korzystać z Windows 10). Dla bardziej zaawansowanych użytkowników oraz pasjonatów technologii Microsoft może to zabrzmieć trywialnie, niemniej nowi użytkownicy, którzy nie mieli jeszcze styczności z tym systemem, mogą poznać go bliżej w dość krótkim czasie. Jak głosi opis samouczka: "Windows® 10 to najnowocześniejszy system operacyjny od Microsoft. Lenovo z zadowoleniem dostarcza produktów komputerowych z preinstalowanym Windows 10. System operacyjny stanowi niezwykle ważną część komputera osobistego. Twoje doświadczenie użytkowania komputera będzie najlepsze, jeśli poczujesz się komfortowo w zainstalowanym na nim systemie. Mając to na uwadze, dzielimy się tą publikacją, by pomóc wam postawić pierwsze kroki w Windows 10. Gdy poczujecie się pewnie z podstawami, możecie skorzystać z informacji dostarczonych przez Microsoft, by eksplorować bardziej zaawansowane funkcjonalności Windows 10. Jeśli wystąpią sprzeczności między informacjami dostarczanymi przez Lenovo i Microsoft odnośnie Windows 10, wybierzcie informacje od Microsoft".

Windows 10

Przewodnik użytkownika zawiera się w sześciu głównych działach:

 1. Wypakowywanie Windows (OOBE)
 2. Konto Microsoft daje wiele korzyści
 3. Menu Start i Centrum akcji
 4. OneDrive rozszerza twoją lokalną pamięć dyskową
 5. Sklep Windows ułatwia pozyskiwanie aplikacji
 6. Przywracanie Windows

Jak widzimy, poradnik mówi przede wszystkim o podstawach korzystania z Windows 10. Jest on dostępny do pobrania w formie dokumentu PDF (tylko w języku angielskim). Jego forma to 17-stronnicowa ulotka, która najprawdopodobniej będzie dołączana do nowych zestawów komputerowych chińskiego producenta. Przypomnijmy: Lenovo zaprezentował niedawno 3 nowe laptopy, które bez problemu zaktualizujemy do Windows 10. Firma opracowała też dodatkowy pakiet rozszerzeń, dzięki którym interakcja z Cortaną stanie się bardziej naturalna.

Krzysztof Sulikowski
11 lipca 2015, 22:52
3 835
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 lipca 2015, 22:52
3 835
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.