Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Sprawdzamy opinie o najnowszej wyciekłej komp...

Sprawdzamy opinie o najnowszej wyciekłej kompilacji Windows 10

Sieć Internet wzbogaciła się niedawno o kolejny zasób w postaci nowej kompilacji tradycyjnej wersji Windows 10, oznaczonej numerem 10163. Jako że jest to build wewnętrzny następujący zaraz po wydanym oficjalnie obrazie 10162, przyjrzymy mu się tylko z grubsza.

O tym, że bez względu na wysokość numeracji kolejnych kompilacji poglądowych Windows nie powinniśmy oczekiwać żadnych nowych funkcjonalności, wiemy już od dawna. Tym samym kompilując to wydanie Microsoft zawarł w nim co prawda setki, ale zapewne wyłącznie pomniejszych modyfikacji, których zadaniem jest dalsza poprawa stabilności, wydajności i zgodności systemu Windows 10.

Niedawno informowaliśmy, że prace nad nowym systemem powinny zakończyć się już w tym tygodniu (najprawdopodobniej jutro). Jednocześnie w tym samym czasie należy spodziewać się jeszcze jednej kompilacji testowej. Jako że omawiany tu build 10163 nie został publicznie wydany, prawdopodobnie nie chodzi tu o niniejszą kompilację wewnętrzną.


Kompilacja 10163 systemu Windows 10, testowana przez Brada Samsa z NeoWin

Jak spisuje się wyciekłe wydanie Windows 10? Zdaniem testerów system zachowuje się stabilnie, podobnie z resztą jak jego bezpośredni poprzednik. Jak oceniają niektórzy użytkownicy, Windows 10 ukształtował się już na system operacyjny z prawdziwego zdarzenia, a więc taki, którego instalacji nie powinniśmy się obawiać dokonać na naszej głównej maszynie. Aplikacje nie ulegają już awarii, menu Start w końcu otwiera się bezproblemowo, zaś czas życia urządzeń mobilnych po raz kolejny się wydłużył.

Finalne wydanie systemu Windows 10 zacznie być rozprowadzane wśród testerów programu Windows Insider już 29 lipca. Następnie system ten stopniowo otrzymywać będą pozostali użytkownicy, którzy kwalifikują się do rocznej promocji darmowej aktualizacji systemu.

Krzysztof Kapustka
8 lipca 2015, 14:57
2 994
Odsłony
Krzysztof Kapustka
8 lipca 2015, 14:57
2 994
OdsłonyKomentarze

build 10162 wykrzaczył mi się po godzinie od instalacji. System odzyskiwania i naprawy sobie z tym nie poradził. Wróciłem do Windows7 i wiece nie testuje tego badziewia
cd, 8 lipca 2015, 15:11
@cd: Poczekaj więc do sierpnia i zaktualizuj system do oficjalnego wydania. Tymczasem śmiało testuj na maszynie wirtualnej.
Krzysiek, 8 lipca 2015, 16:04
Ja mam win 10 10130 i dalej nie mam mozliwosci aktualizacji do 10162 a da sie zrobic upgrade przez iso?
cybuch, 9 lipca 2015, 00:33
@cybuch: Zasymulowałem Twój scenariusz w ramach maszyny wirtualnej, próbując zaktualizować angielski build 10159 do polskiej wersji 10162 z poziomu płyty ISO. Oczywiście ze względu na różne wersje językowe nie mogłem wybrać opcji Zachowaj pliki osobiste, aplikacje i ustawienia systemu Windows, przez co po aktualizacji zachowane były tylko i wyłącznie pliki osobiste (możesz też dokonać "czystej" aktualizacji Windows). Tak czy inaczej, proces uaktualniania z poziomu ISO jest możliwy i w moim przypadku przebiegł pomyślnie.
Krzysiek, 9 lipca 2015, 10:26

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.