Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kompilacja 10162 teraz już także i w Wolnym k...

Kompilacja 10162 teraz już także i w Wolnym kręgu aktualizacji

Zgodnie z zapowiedzią menedżera grupy systemów operacyjnych Microsoft, najnowsza kompilacja Windows 10 oznaczona numerem 10162 jest już dostępna do pobrania w ramach tzw. Wolnego kręgu aktualizacji. Tym samym wydanie to przetestować mogą już wszyscy użytkownicy Windows 10 - zarówno Ci aktualizujący swoje maszyny w oparciu o jeden z dostępnych kręgów, jak i Ci, którzy czekali na możliwość dokonania niestandardowej instalacji systemu.

Jak pamiętamy, w ciągu kilku ostatnich dni Microsoft opublikował aż trzy kompilacje poglądowe Windows 10 - 10158, 10159 oraz 10162. Ta ostatnia okazała się na tyle stabilna, że firma postanowiła udostępnić ją w ramach wszystkich możliwych kanałów aktualizacji - kręgu Wolnego, kręgu Szybkiego oraz w formie samodzielnego obrazu ISO. Użytkownicy, którzy chcieli uaktualnić swoje dotychczasowe wydania testowe przy wykorzystaniu konfiguracji domyślnej (Slow ring), musieli czekać na nową kompilację najdłużej. Teraz jednak system w najnowszej wersji poglądowej jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Nie wiadomo ile jeszcze buildów testowych ujrzy światło dzienne przed oficjalną premierą systemu, zwłaszcza że według najnowszych informacji Windows 10 miałby zostać ukończony już w tym tygodniu, a następnie oddelegowany do ostatnich testów i późniejszej dystrybucji. Jeśli na tym etapie rozwoju systemu nie zdążyliście przystąpić do programu testowego, nadal macie okazję to zrobić. Jak oznajmił Microsoft, program Windows Insider trwał będzie jeszcze długo po wydaniu Windows 10.

Jak zwykle w takich przypadkach, choć w kanale aktualizacji wolnych nowy build oznaczony jest jako dostępny, może minąć trochę czasu, zanim stosowne dane rozpropagują się po serwerach, a tym samym możliwe będzie rozpoczęcie pobierania kompilacji.

Krzysztof Kapustka
6 lipca 2015, 21:18
1 950
Odsłony
Krzysztof Kapustka
6 lipca 2015, 21:18
1 950
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.