Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wstępnie o procesie wdrażania Windo...

Microsoft wstępnie o procesie wdrażania Windows 10

O tym, że Microsoft zamierza wydać na rynek kliencką wersję Windows 10 dokładnie 29 lipca bieżącego roku, nie trzeba już chyba nikomu przypominać. Dziś Terry Myerson, wicedyrektor wykonawczy działu systemów operacyjnych w Microsoft, ujawnił kilka istotnych szczegółów na temat procesu dostarczania kopii nowego systemu Windows na komputery klientów końcowych, które oferowane im będą w ramach rocznego programu darmowej aktualizacji. Jak zatem wyglądać będzie ten proces?

Sam proces wdrażania finalnej kompilacji Windows 10 będzie miał charakter falowy i rozpocznie się w dniu premiery od udostępnienia systemu uczestnikom programu Windows Insider, stopniowo rozszerzając się na pozostałych klientów. W kolejnym etapie system udostępniany będzie wszystkim tym, którzy zarezerwowali sobie własną kopię systemu Windows 10. Jeśli to zrobiliśmy, nasz komputer zostanie sprawdzony pod kątem wymagań i kompatybilności nowego systemu z istniejącym sprzętem i oprogramowaniem. Jeśli maszyna użytkownika spełnia stawiane mu wymagania, a system został już pobrany, otrzymamy powiadomienie o możliwości rozpoczęcia procesu aktualizacji.

Jeśli nasz system nie jest w pełni gotowy na Windows 10, w ramach procesu aktualizacji otrzymamy garść stosownych informacji dotyczących ewentualnej niekompatybilności z bieżącymi aplikacjami lub sterownikami. Na tym etapie powinniśmy uzyskać także odpowiednie dane kontaktowe do dostawców niezgodnego oprogramowania, co umożliwi nam pozyskanie od nich konkretnych informacji na temat zgodności ich produktów z nowym systemem i ewentualnych aktualizacji rozwiązujących zaistniałe problemy. Choć może się zdarzyć, że z uwagi na niezgodność z poszczególnymi komponentami lub sterownikami kontynuacja procesu uaktualnienia nie będzie możliwa, w większości przypadków będziemy mogli na własne życzenie kontynuować proces aktualizacji do Windows 10, a następnie starać się rozwiązać problemy z kompatybilnością już z poziomu nowej wersji systemu.

Windows 10 w dniu premiery powinien być także dostępny dla klientów biznesowych korzystających ze standardowego modelu licencjonowania, którzy to zazwyczaj korzystają na swoich komputerach z edycji Pro. Z kolei klienci korzystający z licencjonowania grupowego powinni otrzymać dostęp do edycji Enterprise oraz Education już 1 sierpnia.

Krzysztof Kapustka
2 lipca 2015, 21:50
2 643
Odsłony
Krzysztof Kapustka
2 lipca 2015, 21:50
2 643
OdsłonyKomentarze

już jest nowy bulid 10162 :D
TheRockZBK, 2 lipca 2015, 22:18
@TheRockZBK: Tak, informowaliśmy już o tym.
Krzysiek, 2 lipca 2015, 23:13

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.